خرید کتاب آموزش شطرنج

کتاب های حوزه شطرنج انواع مختلفی دارند که از هر کدام برای موارد متفاوت استفاده می شود. اگر شما یک شطرنج باز حرفه ای هستید که میخواهید در زمینه تخصص خود از کتاب های تخصصی استفاده کنید، به کتاب شطرنج احتیاج دارید. اگر یک شطرنج باز معمولی هستید و میخواهید حرفه ای تر شوید، شما به خرید کتاب آموزش شطرنج احتیاج دارید.

یادگیری و آموزش بازی شطرنج با روش های گوناگون و متنوعی صورت می گیرد. اگر شما می خواهید خودتان شطرنج را بیاموزید می توانید از کتاب های آموزشی شطرنج بهره ببرید. یا اینکه از دوره های آموزشی مجازی و آنلاین موجود، در کنار کتاب های آموزشی شطرنج استفاده کنید.

در مطلب امروز قصد داریم تا به بررسی کتاب های آموزش بازی شطرنج بپردازیم. ابتدا به بررسی مزیت کتاب های آموزش شطرنج می پردازیم. سپس کتاب های آموزش شطرنج را معرفی و بررسی می کنیم. در ادامه خرید و دانلود کتاب آموزش بازی شطرنج را بیان می کنیم. و در نهایت بهترین مرجع برای خرید کتاب آموزش شطرنج به شما دوست داران شطرنج معرفی می کنیم. با ما همراه باشید. 

در مطلب امروز قصد داریم تا به خرید انواع کتاب شطرنج بپردازیم. ابتدا به معرفی انواع کتاب شطرنج پرداخته، سپس کتاب های آموزشی و حل تمرین شطرنج را بررسی می کنیم و در انتها بهترین سایت برای تهیه انواع کتاب شطرنج را به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

انواع کتاب آموزش شطرنج

همانطور که می دانید کتاب های شطرنج نیز انواع مختلفی دارند که در اینجا به چند دسته از کتاب های شطرنج اشاره می کنیم.

کتابهای آموزشی شطرنج

کتاب های تمرینات شطرنج

کتاب های تاکتیک و ترکیب

کتاب های تخصصی شطرنج

کتاب های زندگی نامه قهرمانان شطرنج و بزرگان

کتاب داستان های شطرنجی

 


کتاب های آموزشی شطرنج

کتاب های آموزشی شطرنج، کتاب هایی هستند که به بیان اصول، قواعد و قوانین شطرنج پرداخته است و این دسته از کتاب ها برای افرادی که می خواهند شطرنج را بیاموزند مناسب است.

کتاب هایی که با تفسیر بازی بزرگان و قهرمانان شطرنج جهان سعی دارد تا در کنار آموزش فنون شطرنجی، درک هنرجو را در شطرنج افزایش دهد. بعضی از موضوعاتی که در کتاب های آموزشی آموزش داده شده هست شامل شروع بازی ها، آموزش قوانین شطرنج مانند حالتهای تساوی در شطرنج و آموزش حرکت آنپاسان و قانون مربع و برتری دو فیل و ساختارهای پیاده ای و … می باشد ( به شما دوستدار شطرنج پیشنهاد میکنیم برای یادگیری بهتر این مطالب از کلاس های آنلاین باشگاه شطرنج ایران استفاده کنید که ترم یک آن نیز رایگان هست). برای این گونه کتاب ها می توان به کتاب مایزلیس و تئوری بنیادی شطرنج اشاره کرد.

خرید کتاب آموزش شطرنج - کیش و مات 1

خرید کتاب آموزش شطرنج کیش و مات ۱

کتاب شطرنج مایزلیس

خرید کتاب آموزش شطرنج مایزلیس تئوری بنیادی شطرنج

همچنین مربیان و استادان شطرنج از این کتاب ها می توانند برای آموزش هنرجویان خود کمک بگیرند و موسسات و آموزشگاه های شطرنج نیز از این کتاب ها برای استفاده اساتید و هنرجویانشان می توانند بهره ببرند.


۱. کتاب آموزش مقدماتی شطرنج خانه به خانه (۲)

کتاب های آموزش بازی شطرنج در تمامی مقاطع موجود می باشند. از آموزش مقدماتی شطرنج تا آموزش حرفه ای بازی شطرنج، برای آنها کتاب آموزشی مناسب ارائه شده که شما می توانید از آنها استفاده کنید. از کتاب آموزش شطرنج برای کودکان می توان به کتاب های خانه به خانه اشاره کرد.

این کتاب با بیان مسائل اولیه و ابتدایی شطرنج به زبان ساده به کودکان و والدین کمک می کند تا راحت تر مباحث آموزشی منتقل شود. همچنین با ارائه مسئله ها و تمرین های مختلف سرعت رشد و پیشرفت کودک را بیشتر می کند. 

کتاب شطرنج خانه به خانه (2)

خرید کتاب آموزش شطرنج خانه به خانه (۲)

۲. کتاب تصمیم گیری در پوزیسیون های بحرانی

از دیگر کتاب های آموزش تخصصی بازی شطرنج می توان به کتاب تصمیم گیری در پوزیسیون های بحرانی اشاره کرد. این کتاب با شرح و بیان پوزیسیون های بحرانی و همچنین ارائه راه حل هایی برای این موقعیت های حساس و بحرانی، به شطرنج بازان کمک می کند تا بتوانند بازی حرفه ای تری را از خود به نمایش بگذارند. 

کتاب شطرنج تصمیم گیری در پوزیسیون های بحرانی

خرید کتاب تصمیم گیری در پوزیسیون های بحرانی

کتاب های حل تمرین و تمرینات شطرنج

کتاب های حل تمرین شطرنج، آن دسته از کتاب هایی است که حاوی مسائل شطرنجی است برای تمرین و یادگیری بهتر شطرنج ، شما در کنار کتاب های آموزشی می توانید از این کتاب ها برای یادگیری هر چه بهتر شطرنج بهره ببرید. همچنین مربیان و موسسات آموزشی نیز برای تکمیل آموزشات خود و یافتن اشکالات هنرجویانشان می توانند از این کتاب ها استفاده کنند.

کتاب هایی که با تفسیر بازی بزرگان و قهرمانان شطرنج جهان سعی دارد تا در کنار آموزش فنون شطرنجی، درک هنرجو را در شطرنج افزایش دهد بعضی از موضوعاتی که در کتاب های آموزشی آموزش داده شده هست شامل شروع بازی ها، آموزش قوانین شطرنج مانند حالتهای تساوی در شطرنج و آموزش حرکت آنپاسان و قانون مربع و برتری دو فیل و ساختارهای پیاده ای و … می باشد ( به شما دوستدار شطرنج پیشنهاد میکنیم برای یادگیری بهتر این مطالب از کلاس های آنلاین باشگاه شطرنج ایران استفاده کنید که ترم یک آن نیز رایگان هست) برای این گونه کتاب ها می توان به کتاب مایزلیس و تئوری بنیادی شطرنج اشاره کرد.

کتاب های حل تمرین در واقع منابع بسیار مفید و ضروری ای برای تقویت و آموزش شطرنج به حساب می آیند. شطرنج آموز می تواند با خرید کتاب آموزش شطرنج با موقعیت های گوناگون شطرنج بطور اختصاصی درباره موضوع آموزش به تمرین بپردازد.

شما با خرید کتاب آموزش شطرنج و با کمک آنها می توانید به رشد و تقویت شطرنج فرزندتان نیز کمک شایانی کنید. چرا که خارج از کلاس آموزشی و حضور مربی، شاهد تمرین و تکرار او بوده و روند رشدش را می توانید زیر نظر داشته باشید.

کتاب های تاکتیک و ترکیب

کتاب هایی که شامل مسائل شطرنج هستند که این کتاب ها شامل سوال های متعدد شطرنجی با موضوعات مختلف می باشد که با حل این کتاب ها توسط بازیکن شطرنج در عین حال که تجسم فضایی و هوش هنرجو افزایش پیدا می کند با الگوها و حالت های مختلف بازی شطرنج که اکثرا در بازی ها اتفاق می افتد آشنا شده و سطح بازی او بهبود پیدا می کند.

از موضوعات تاکتیکی این کتاب ها می توان به آچمزی و حمله برخاست و کیش برخاست و تاکتیک سیخ کباب و …. اشاره کرد و برای معرفی می توان کتاب آچمزی و کتاب هنر ترکیب و کتاب آزمون های مهارت در شطرنج را نام برد. همچنین می توانید جهت خرید اینترنتی کتاب آموزش شطرنج معرفی شده بر روی لینک ها کلیک کنید.

خرید و دانلود کتاب هنر ترکیب از شطرنج ایران

خرید کتاب آموزش شطرنج هنر ترکیب

خرید کتاب آموزش شطرنج آچمزی

خرید کتاب آموزش شطرنج آچمزی

کتاب آزمون های مهارت در شطرنج

خرید کتاب آموزش شطرنج آزمون های مهارت در شطرنج

کتاب استراتژی در شطرنج - خرید کتاب آموزش شطرنج

خرید کتاب استراتژی در شطرنج

مزیت خرید کتاب آموزش شطرنج

کتاب های آموزشی شطرنج مزیت های خاص خود را دارند که در این قسمت آنها را بیان می کنیم. زمانی که شما از کتاب های آموزشی برای یادگیری شطرنج استفاده می کنید، باعث می شود تا بتوانید سریع تر در شطرنج پیشرفت کنید. 
همچنین انواع کتاب آموزش شطرنج برای کودکان می توانند وسیله کمک آموزشی بسیار مناسبی برای درک بهتر مطالب آموزش داده شده در طی کلاس های شطرنج باشد. این کتاب ها برای کودکان همواره کمک خوبی است تا همراه با آنها والدین نیز بتوانند فرزندشان را راهنمایی و یاری کنند. 
از دیگر مزیت خرید کتاب آموزش شطرنج این است که عناوین و مباحث آموزشی بصورت مکتوب همیشه در دسترس هنرجو است. هنرجو می تواند خارج از ساعت کلاس نیز بطور کامل به این آموزش ها همراه با مثال های مفید و موثر دسترسی داشته باشد. 

کتاب های آموزش شطرنج به دو صورت کتاب فیزیکی و مجازی وجود دارند. شما می توانید با خریداری و یا دانلود آنها از مراجع معتبر به این کتاب ها دسترسی داشته باشید. اینکه شما با فایل پی دی اف یک کتاب انس بیشتری دارید یا کتاب را بصورت فیزیکی قبول دارید به انتخاب شخص شما بر می گردد. 

بهترین سایت خرید کتاب آموزش شطرنج

یکی از بهترین مراجع برای خرید کتاب آموزش شطرنج، سایت باشگاه شطرنج ایران است. باشگاه شطرنج ایران در کنار ارائه کلاس های آموزش شطرنج و دوره های آموزشی، انواع کتاب های شطرنج را نیز برای فروش در معرض همگان قرار داده است.

شما با مراجعه به این سایت می توانید انواع کتاب شطرنج مورد نیاز خود یا فرزندتان را تهیه کنید. اگر کودکتان را به کلاس های آموزشی شطرنج می برید، برای تهیه کتاب های تمرینات گوناگون، برای خرید اقدام کنید.

تمامی کتاب های مورد نیاز برای یادگیری مقدماتی، متوسطه و پیشرفته شطرنج  در سایت باشگاه شطرنج ایران با مناسب ترین قیمت موجود است.

نتیجه گیری

کتاب های شطرنج انواع مختلفی دارند که هر کدام می تواند برای گروهی از مخاطبین مورد استفاده قرار بگیرد. در مطلب امروز با انواع کتاب های شطرنج آشنا شدیم که به چند دسته ی آموزشی، حل تمرین، تخصصی، زندگی نامه قهرمانان و بزرگان شطرنج و داستان های شطرنجی تقسیم می شوند.

پس از آن کتاب های آموزشی شطرنج را بررسی کردیم که برای شطرنج بازان حرفه ای و یا آماتور مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین کسانی که دوست دارند شطرنج را یاد بگیرند هم می توانند از این دسته از کتاب ها استفاده کنند.

کتاب های آموزشی شطرنج برای مربیان و موسسات آموزشی نیز مثمر ثمر است که در ادامه دسته ی دیگری از کتاب های شطرنج را نیز بررسی کردیم که کتاب های تمرینات شطرنج نام دارند.

کتاب های تمرینات نیز در تکمیل آموزش و برای افزایش مهارت شطرنج آموزان استفاده می شود و بعد از بررسی این دو دسته، به معرفی بهترین مرجع برای خرید انواع کتاب شطرنج پرداختیم. سایت باشگاه شطرنج ایران از بهترین منابع برای خرید کتاب های گوناگون شطرنج است. شما می توانید این کتاب ها را با مناسبترین قیمت از این سایت تهیه کنید.

دکمه بازگشت به بالا