کامل ترین فیلم آموزش مقدماتی شطرنج کودکان و نوجوانان سال 1400[کلیک کنید] 

فیلم آموزش مقدماتی شطرنج برای کودکان

 

کودکان و فرزندان شما اگر از ابتدای سنین آغازین خود شروع به یادگیری بازی شطرنج کنند مسلما در اینده نه چندان دور از حافظه و هوش بالایی برخوردار خواهند شد که این مساله امروزه باعث شده است بسیاری از والدین در جهت آموزش فرزند خود تلاش کنند و از همین در این صفحه می توانید از فیلم ها و مقالات آموزشی در جهت رشد فرزند دلبندتان بهره ببرید

--------------------------------------------

جهت مشاهده فیلم آموزش مقدماتی ترم یکم رایگان بازی شطرنج برای کودکان  روی لینک کلیک کنید

مشاهده ترم اول شطرنج

--------------------------------------------

نقش بازی شطرنج در حافظه ی کودکان و فواید دیگر این بازی بر کودکان

 

امروزه اکثر ما مادرها و پدرها به رشد مغزی کودکان خود بسیار اهمیت می دهیم. ما دوست داریم کودکمان در مدرسه نمرات خوبی بگیرد و موفق باشد. یکی از راه های افزایش حافظه و هوش و منطق کودکان آموزش شطرنج است. در این مقاله به نقش بازی شطرنج در حافظه ی کودکان و دیگر فواید این بازی برای کودکان می پردازیم.

 

حافظه ی کوتاه مدت و حافظه ی بلند مدت چیست؟

 

حافظه ی ما از دو بخش کوتاه مدت و بلند مدت تشکیل می شود که هر کدام وظایف مشخصی دارند.ابتدا بیایید حافظه ی کوتاه مدت و حافظه ی بلند مدت را توضیح دهیم.

 

حافظه ی کوتاه مدت 

حافظه ی کوتاه مدت، حافظه ای است که اطلاعات در حال حاضر مغز در آن ذخیره می شود و به کمک این حافظه است که یادگیری صورت می گیرد. ظرفیت این حافظه محدود است. انجام هر عملیاتی در ذهن نیازمند حافظه ی کوتاه مدت است.

 

حافظه ی بلند مدت

حافظه ی بلند مدت، حافظه ای است که اطلاعات گذشته را در خود ذخیره کرده است. روابط منطقی و استدلالی در این حافظه جای دارند و خواندن و زبان به وسیله ی این حافظه صورت می گیرد. ما به وسیله ی حافظه ی بلند مدت می توانیم حل مسئله انجام دهیم. این حافظه همچنین وظیفه ی پردازش اطلاعات، عملکرد اجرایی، درک مطلب را بر عهده دارد. این حافظه ی فضای زیادی برای ذخیره سازی دارد.

 

تاثیر شطرنج بر حافظه کودکان

 

شطرنج باعث گسترش حافظه می شود زیرا حافظه به گونه ای است که هر چه از آن بیشتر استفاده شود قوی تر می شود و پیوند های بین سلول های عصبی افزایش پیدا می کند. شطرنج مستقیما بر حافظه ی بلند مدت اثر مثبتی می گذارد.

محققان در تحقیقی که روی کودکان دبستای انجام داده اند دریافته اند بعد از آموزش شطرنج به کودکان و تمرینات منظم شطرنج توسط آن ها، این کودکان در خواندن، هجی کردن و ریاضیات پیشرفت چشمگیری داشته اند.

 

تاثیر شطرنج بر هوش، خلاقیت و تمرکز کودکان

 

تحقیقات علمی نشان داده است که ضریب هوشی و قدرت استدلال منطقی در کودکان بعد از آموزش شطرنج و تمرینات منظم شطرنج بالاتر می رود و آن ها می توانند در مدرسه نمرات بهتری کسب کنند و مهارت شناختیشان افزایش یافته و در دانشگاه نیز موفق باشند. . بازی شطرنج باعث رشد خلاقیت کودکان می شود کودکان می توانند یاد بگیرند در موقعیت های مختلف چگونه واکنش نشان دهند و در مسابقات شطرنج با خلاقیت خود چگونه پیروز شوند. 

تمرکز ذهنی خصیصه ای است که نیاز به تمرین زیاد دارد. فرد باید بتواند در هر شرایطی حتی شرایط استرس زا تمرکز خود را حفظ کند. بازی شطرنج یک تمرین تمرکز عالی برای کودکان به شمار می آید.

در بعضی کشورهای جهان مثل ارمنستان و رومانی شطرنج در مدارس به کودکان آموزش داده می شود. کودکان می توانند در ضمن بازی ذهن و حافظه ی خود را توسعه دهند و در آینده موفق تر باشند و از فواید این بازی و ورزش در زندگی خود بهره مند شوند.

   

فیلم آموزش شطرنج برای کودکان :

با توجه به اینکه کودکان علاقمند به یادگیری تصویری بسیاری از موارد هستند، باشگاه شطرنج ایران در جهت رشد و آموزش سریع اقدام به تهیه و تدوین کلیپ های آموزشی شطرنج کرده است که شما عزیزان می توانید از طریق صفحه آپارات باشگاه شطرنج ایران به این کلیپ های آموزشی دسترسی داشته باشید. جهت ورود به صفحه آپارات باشگاه شطرنج ایران کلیک کنید

------------------------------------------

درصورتی که ساکن شهر مشهد هستید حتما صفحه مدرسه مجازی شطرنج مشهد را ببینید

------------------------------------------

در زیر چند نمونه برای شما جهت مشاهده قرارداده ایم.. توصیه میکنیم حتما ببینید