خرید جدیدترین صفحه و مهره استاندارد بازی شطرنج دو نفره ارزان

جهت »»  خرید جدیدترین محصولات صفحه و مهره شطرنج باشگاه شطرنج ایران  ««  کلیک کنید

صفحه و مهره بازی شطرنج از ضروریات هر شطرنج باز و هنرجوی شطرنج است. با پیشرفت تکنولوژی، امکان تمرین و بازی شطرنج با نرم افزار های ویژه وجود دارد. اما با این حال همچنان مسابقات شطرنج توسط صفحه و مهره های شطرنج فیزیکی صورت می گیرید.

مسابقات آنلاین نیز رایج است و برگزار می شود اما این روش چیزی از ارزش مسابقات حضوری با وسایل فیزیکی کم نکرده است. یک شطرنج باز یا هنرجوی شطرنج نیز به صفحه و مهره بازی شطرنج احتیاج دارد.

در مطلب امروز قصد داریم تا به موضوع خرید صفحه و مهره بازی شطرنج پبردازیم. ابتدا صفحه و مهره مناسب مسابقات را بازگو می کنیم، بعد از آن با صفحه و مهره شطرنج مناسب موسسات آموزشی آشنا می شویم. در ادامه مرجعی برای تهیه با کیفیت ترین و ارزان ترین صفحه و مهره های بازی شطرنج را معرفی می کنیم. و در انتها تفاوت مهره خوب و مهره بد را بررس می کنیم. با ما همراه باشید.

صفحه و مهره شطرنج مناسب مسابقات

 

مسابقات شطرنج به دلیل حساسیت بالایی که در رقابت ها دارند، صفحه ها و مهره های شطرنج نیز نقش مهمی را در کیفیت مسابقات ایفا می کنند. از این رو برگزار کنندگان مسابقات همواره به دنبال تهیه مناسب ترین و استانداردترین وسایل برای برگزاری رقابت ها هستند.

صفحه و مهره مناسب برای مسابقات شطرنج می بایست به اندازه کافی از استانداراد های لازم برخوردار باشد. اندازه مهره ها بیش از حد برزرگ یا کوچک نباشند و اصطلاحا خوش دست باشند. صفحه نیز از اصطکاک مناسب برخوردار باشد که هنگام حرکات سریع بازیکنان جابجا نشود.

صفحه و مهره شطرنج مناسب موسسات آموزشی

موسسات آموزش شطرنج نیز حداقل هایی برای کیفیت صفحه ها و مهره های آموزشگاه خود دارند که می بایست این ویژگی ها را دارا باشند تا متوجه ضررهای مادی نشوند.

از جمله ویژگی هایی که یک صفحه و مهره شطرنج موسسات باید داشته باشند می توان به کیفیت آنها اشاره کرد. کیفیت وسایل باید به گونه ای باشد که توانایی بازی های مکرر را داشته باشد. چرا که هنرجویان متعددی در طول روز به استفاده از آنها می پردازند. که اگر صفحه و مهره با کیفیت نباشد، موسسه ضرر های مالی را بابت عدم کیفیت آنها می پردازد.

خرید صفحه و مهره شطرنج از باشگاه شطرنج ایران

همچنین کیفیت بالای وسایل نباید به گونه ای باشد که قیمت صفحه و مهره ها را به عدد هنگفتی برساند. چرا که در صورت گم شدن قطعات و یا آسیب آنها باز هم برای موسسه زیان آور است. پس مهم است که صفحه و مهره های آموزشگاه های شطرنج از کیفیت و قیمت مطلوب و مقرون به صرفه ای بطور همزمان برخوردار باشند.

خرید صفحه و مهره با کیفیت و ارزان

در کلاس های شطرنج بار ها دیده شده یک هنرجو پس از خرید صفحه شطرنج متوجه شده که آن صفحه استانداردهای لازم را برای بازی شطرنج ندارد و مجبور به تهیه مجدد یک صفحه شطرنج استاندارد شده است که این باعث از بین رفتن پول می شود و همچنین حس بدی رو به آن خریدار القا می کند 

صفحه شطرنج باید چه استاندارد هایی را دارا باشد : 

۱- دارای حروف انگلیسی و اعداد باشد ( البته در صفحه چوبی برای بازیکنان حرفه ای شطرنج ممکن است این مورد رعایت نشود )

۲- پس از اینکه مهره ها را بر روی صفحه چیدیم در عرض یک و دو ، مهره سفید و در عرض ۷ و ۸ مهره سیاه ، حتما باید خانه سمت راست بازیکن در پایین صفحه سفید رنگ باشد ( برای مشاهده فیلم صفحه شطرنج استاندارد کلیک نمایید )

۳-اندازه مهره ها و وزن مهره ها استاندارد های فدراسیون جهانی شطرنج را دارا باشد ( برای این موضوع در داخل بعضی از مهره های چوبی حرفه ای از  سرب استفاده می شود )

۴- در بعضی از برندهای معروف صفحه و مهره یک وزیر اضافی نیز برای هر رنگ مهره قرار می‌گیرد تا اگر کسی پیاده ای را به وزیر تبدیل کرد بتواند از وزیر اضافی استفاده کند ( البته این‌مورد جزو استانداردهای یک صفحه شطرنج نیست اما نشان دهنده ، اهمیت به کیفیت این کالا می باشد.

مرجعی که از آن صفحه ها و مهره های شطرنج را تهیه می کنید نیز با اهمیت است. اینکه بتوانید جنس با کیفیتی را با قیمت واقعی خود و ارزان تهیه کنید هم مهم است، به ویژه برای موسسات و آموزشگاه های شطرنج این اهمیت بیشتر هم می شود.

بهترین مرجع برای تهیه صفحه و مهره های بازی شطرنج، سایت باشگاه شطرنج ایران است. شما می توانید حرفه ای ترین و با کیفیت ترین صفحه و مهره های بازی شطرنج را با مناسب ترین قیمت تهیه کنید. شما از طریق این سایت می توانید خرید امنی را تجربه کنید چرا که براحتی توسط پشتیبانی قوی قابل پیگیری است.

مهره خوب و مهره بد در بازی دونفره شطرنج

مهره های شطرنج نیز خوب و بد دارند که در این قسمت با ویژگی های یک مهره خوب و یک مهره بد آشنا می شویم.مهره مناسب برای بازی شطرنج می بایست تراکم مواد متعادلی را داشته باشند. بعنوان مثال بیش از حد پوک و تو خالی نباشد که زود بشکند یا بیش از حد متراکم باشد که باعث شود وزن مهره زیاد شود.

مهره نامناسب برای شطرنج نیز مهره ای است که از تراکم مناسب برخوردار نباشد، بیش از اندازه بزرگ و یا کوچک باشد. همچنین متریالی که زیر مهره را می پوشاند نیز اگر مناسب نباشد موجب اصطکاک بیش از حد یا سر خوردن مهره بر روی صفحه می شود.

نتیجه گیری

کیفیت و قیمت صفحه و مهره های بازی شطرنج از اهمیت بالایی برخوردار است. هم به لحاظ مادی و هم از نظر استاندارد های لازم برای بازی های شطرنج این اهمیت احساس می شود. این اهمیت برای برگزار کنندگان مسابقات و موسسات آموزشی شطرنج بالا تر هم می رود. در نتیجه منبع تهیه این وسایل نیز حائز اهمیت است که بتواند این خواسته ها را برای متقاضیان فراهم آورد.

در مطلب امروز به بررسی صفحه و مهره مناسب برای مسابقات شطرنج پرداختیم. بعد از آن با ویژگی های صفحه و مهره مناسب برای موسسات آموزش شطرنج اشنا شدیم. سپس بهترین مرجع برای تهیه صفحه و مهره شطرنج با بالا ترین کیفیت و ارزان ترین قیمت را معرفی نمودیم. در انتهای مطلب نیز ویژگی های مهره خوب و مهره بد را شناختیم.

دکمه بازگشت به بالا