پخش زنده تورنمنت کاندیداتوری 2024 شطرنج

تورنمنت کاندیداتوری 2024 شطرنج به زودی آغاز خواهد شد! در این تورنمنت 8 نفر از نیرومندترین شطرنج بازان نسل جدید به رقابت خواهند پرداخت. این تورنمنت یکی از مهمترین تورنمنت های شطرنج است چرا که جایزه نفر اول این است که به مصاف قهرمان جهان یعنی دینگ لیرن برود و شانس خود را برای شگفتی آفرینی داشته باشد.

تورنمنت کاندیداتوری 2024 شطرنج

در تورنمنت کاندیداتوری 2024 شطرنج هیکارو ناکامورا، فایبناو کارونا، علیرضا فیروزجا، نپو، ویدیت سانتوش گوجراتی، دوجامورا گوکش، پراگناناندا، نجات عباسوف به رقابت خواهند پرداخت.

تیم خبری باشگاه شطرنج ایران تمام سعی خود را میکند تا تمام جزئیات را پوشش دهد. بهترین شطرنج بازان نسل جدید برای تعیین کسی که به دیدار قهرمان جهان خواهد رفت به رقابت خواهند پرداخت تا دینگ لیرن قهرمان فعلی جهان را به چالش بکشد و کسی که بتواند دینگ لیرن را در مچ قهرمانی شکست دهد می‌تواند تاج قهرمانی را بر سر بگذارد.

برای مشاهده صفحه بازی از طریق لینک زیر اقدام کنید :

FIDE Candidates Chess Tournament 2024 – Live Games – Chess.com

هر کدام از این شطرنج بازان براساس یک سیستم خاصی انتخاب شده اند و در تورنمنت کاندیداتوری 2024 شطرنج حضور دارند! به عنوان مثال:

فابیانو کاروانا

فابیانو که پرچم خود را از ایتالیا به آمریکا تغییر داده است و در این رقابت ها با ریتینگ 2803 بخت اول قهرمانی محسوب می‌شود. وی در جام جهانی شطرنج که در باکو برگذار شد بعد از مگنوس کارلسن و پراگناناندا نفر سوم جام جهانی شد. از این حیث وی توانست در مسابقه کاندیدا شرکت کند.

فابیانو سال ها تجربه حضور در کاندیداتوری و حتی سابقه قهرمانی در این تورنمنت را دارد که توانست مگنوس کارلسن را به چالش بکشاند. فابیانو کاروانا یکی از پر استعدادترین شطرنج بازان حال حاضر است و تا به حال توانسته چندین بار خود را ثابت کند که یکی از بهترین هاست. فابیانو کاروانا سابقه ریتینگ 2850 را دارد و متولد سال 1992 است (31 سال ). فابیانو کاروانا توانسته است در سال 2007 نورم استاد بزرگی خود را دریافت کند.

فابیانو کاروانا در تورنمنت کاندیداتوری 2024 شطرنج
باید دید این مو فرفری جذاب در این تورنمنت چه میکند

 هیکارو ناکامورا

هیکارو ناکامورا یکی از نیرومندترین شطرنج بازان نسل جدید جدید است که تا به حال افتخارات زیادی کسب کرده که از او به عنوان (God of per move) یاد می‌شود. همینطور ناکامورا صاحب بزرگترین چنل یوتیوب شطرنج می باشد. وی تمام بازی های خود را در آنجا تجزیه و تحلیل می‌کند و چندین بار خود را به اثبات رسانده است.

ناکامورا سابقه پیک ریتینگ 2819 را دارد و فعلا به صورت لایو دارای ریتینگ 2789 است. ناکامورای 36 ساله در اوساکای ژاپن به دنیا امده است و در حال حاضر با پرچم کشور ایالات متحده آمریکا بازی می‌کند. ناکامورا نیز در تورنمنت کاندیداتوری 2024 شطرنج حضور دارد.

جالب است بدانید که همسر هیکارو ناکامورا، آتوسا پورکاشیان شطرنج باز ایرانی میباشد. ناکامورا بخاطر دوم شدن در گرند سوییس جواز حضور در مسابقه کاندیدا را بدست آورد!

هیکارو ناکامورا در تورنمنت کاندیداتوری 2024 شطرنج
هیکارو ناکامورا و آتوسا پورکاشیان

علیرضا فیروزجا

علیرضا فیروزجا که یکی از نوابغ نسل جدید شطرنج از آن یاد می‌شود پرچم خود را از ایران به فرانسه تغییر داده است. وی که به سبک حمله ای و تاکتیکی مشهور است تا بحال چندین بار خود را اثبات کرده و در تورنمنت های مهم معتبر توانسته مقام قهرمانی کسب کند! مگنوس کارلسن قهرمان سابق شطرنج علاقه خاصی به سبک بازی فیروزجا دارد.
علیرضا فیروزجا متولد سال 1382 است و پارسال شمع تولد 20 سالگی اش را فوت کرد، و در حال حاضر با ریتینگ فعلی 2760 به این مسابقه پیوسته است. علیرضا فیروزجا نیز در تورنمنت کاندیداتوری 2024 شطرنج می باشد.

علیرضا فیروزجا در تورنمنت کاندیداتوری 2024 شطرنج
با امید موفقیت برای علیرضا فیروزجای عزیز

یان نپو منیاشی

یان نپو منیاشی که یکی از شطرنج بازهای روس است به دنبال تحقق آروزی روسیه در برگرداندن مقام قهرمانی به روسیه می باشد. اما تا بحال دو بار در این راه شکست خورده، آن هم در مچ قهرمانی با منگوس کارلسن و بار دیگر در مچ قهرمانی با دینگ لیرن!
نپو با ریتینگ 2758 در این تورنومنت شرکت کرده است و بخاطر نائب قهرمانی در مچ قهرمانی سال گذشته که با دینگ لیرن انجام شد جواز حضور در کاندیداتوری را کسب کرده است.

یان نپو منیاشی در تورنمنت کاندیداتوری 2024 شطرنج

دوجامورا گوکش

گوکش هندی متولد سال 2006 با 17 سال سن در این تورنمت شرکت کرده است و هندی ها امید زیادی به گوکش دارند و به دنبال این هستند که قهرمان شطرنج دیگری به جز ویشی اناند ( قهرمان اسبق  شطرنج ) داشته باشند.
گوکش با ریتینگ 2743 در این تورنمنت شرکت کرده است و بخاطر کردیت کارت فیده، جواز حضور در کاندیداتوری را دریافت کرده است.

پراگناناندا

پراگ یکی از شطرنج بازان با استعداد هند است که با سن کمش توانسته موفقیت های زیادی بدست آورد. پراگ در سال 2005 در چنای هند به دنیا آمده است و با 18 سال سن توانسته در این تورنمنت شرکت کند. در واقع پراگ بخاطر دوم شدن در جام جهانی شطرنج که در باکو جمهوری آذربایجان برگزار شد توانست جواز حضور در کاندیداتوری را کسب کند. وی با ریتینگ 2747 امید زیادی برای رویارویی با قهرمان شطرنج جهان را دارد، البته به شرطی که در کاندیدا نفر اول شود!

ویدیت سانتوش گوجراتی

ویدیت یک شطرنج باز هندی دیگر است که به دنبال تحقق رویای هندی هاست و امید زیادی دارد تا نام خود را در کنار دیگر شطرنج بازانی که شگفتی آفرینی کردند ثبت کند. ویدیت متولد سال 1994 با 29 سال سن در کاندیداتوری شرکت کرده و با ریتینگ 2727 امیدوار است تا نتیجه مطلوبی کسب کند.


ویدیت بخاطر قهرمانی در گرند چس تور جواز حضور در کاندیداتوری را کسب کرد!

نجات عباسوف

نجات عباسوف را می‌توان یکی از خوش‌شانس ترین افراد این لیست پنداشت، زیرا که قرار بود مگنوس کارلسن در این کاندیدا شرکت کند. اما مگنوس از این رقابت ها صرف نظر کرد و فیده نجات عباسوف آذربایجانی را جایگزین کارلسن کرد. نجات عباسوف متولد سال 1995 با ریتینگ فعلی 2632 در این مسابقه به رقابت خواهد پرداخت! عباسوف بخاطر چهارمی در جام جهانی جواز حضور در کاندیداتوری را کسب کرد.

اگر بخواهیم شانس های قهرمانی را بر اساس ریتینگ در نظر بگیریم:

1)فابیانو کاروانا با ریتینگ 2803 بخت نخست قهرمانی است،وی نفر دوم جهان است.
2)هیکارو ناکامورا با ریتینگ 2789 بخت دوم قهرمانی است، ناکا نفر سوم جهان است.
3)علیرضا فیروزجا با ریتینگ 2760 بخت سوم قهرمانی است.
4)نپو با ریتینگ 2758 بخت چهارم قهرمانی محسوب می‌شود.
5)پراگناناندا با ریتینگ 2747 بخت پنجم قهرمانی محسوب می‌گردد.
6)گوکش با ریتینگ 2743 بخت ششم قهرمانی در کاندیدا محسوب می‌گردد.
7)ویدیت سانتوش گوجراتی هم با ریتینگ 2727 بخت هفتم قهرمانی است.
8)و بلاخره نجات عباسوف با ریتینگ 2632 بخت آخر قهرمانی محسوب می‌شود.
(ریتینگ ها به صورت لایو گذاشته شده است)

نتایج دورهای مسابقه تورنمنت کاندیداتوری 2024 شطرنج

نتیجه دور دوم مسابقه کاندیداتوری 2024

نتایج دور دوم مسابقه کاندیداتوری 2024

نتیجه دور سوم مسابقه کاندیداتوری 2024

نتیجه دور سوم مسابقه کاندیداتوری 2024

نتیجه دور پنجم کاندیداتوری 2024

نتیجه دور پنجم مسابقه کاندیداتوری 2024

نتیجه دور ششم کاندیداتوری 2024

نتیجه دور ششم مسابقه کاندیداتوری 2024

نتیجه دور هفتم کاندیداتوری 2024

نتیجه دور هفتم مسابقه کاندیداتوری 2024

نتیجه دور هشتم کاندیداتوری 2024

نتیجه دور هشتم مسابقه کاندیداتوری 2024

نتیجه دور نهم کاندیداتوری 2024

نتیجه دور نهم مسابقه کاندیداتوری 2024

نتیجه دور دهم کاندیداتوری 2024

نتیجه دور دهم مسابقه کاندیداتوری 2024

نتیجه دور یازدهم کاندیداتوری 2024

نتیجه دور یازدهم مسابقه کاندیداتوری 2024

نتیجه دور دوازدهم کاندیداتوری 2024

نتیجه دور دوازدهم مسابقه کاندیداتوری 2024

نتیجه دور سیزدهم کاندیداتوری 2024

نتیجه دور سیزدهم مسابقه کاندیداتوری 2024

نتیجه دور چهاردهم کاندیداتوری 2024

نتیجه دور چهاردهم مسابقه کاندیداتوری 2024
دکمه بازگشت به بالا