مقالات شطرنج

  • 3379
  • 107 مرتبه
آموزش آنلاین شطرنج با نرم افزار ویژه

آموزش آنلاین شطرنج با نرم افزار ویژه

1400/05/16 12:42:22 ب.ظ

امروزه با روی کار آمدن دوره های جدید آنلاین، بسیاری از رشته ها کلاس های آموزشی خود را بصورت آنلاین نیز برگزار می کنند؛ حتی تعداد زیادی از آنها دوره های مجازی در قالب مجموعه ویدیو های آموزشی آماده کرده و در اختیار عموم قرار می دهند.

شاید برای شما هم سوال باشد که کلاسی مثل شطرنج که با صفحه و مهره سر و کار دارد و استاد باید روی صفحه شاگردش نظارت و تسلط داشته باشد، چگونه می تواند بصورت مجازی یا آنلاین برگزار شود و این کار غیر ممکن بنظر بیاید یا با خود فکر کنید که حتی اگر هم ممکن باشد، کلاس مفیدید نبوده و بازدهی مطلوبی را به همراه ندارد. در این مطلب قصد داریم جواب این سوال را بگیریم که آیا کلاس شطرنج هم می تواند بصورن آنلاین و غیر حضوری برگزار شود؟ و اگر هم این کار صورت بگیرد آیا کیفیت مطلوب را دارد؟ و پس از آن به چگونگی برگزاری کلاس آنلاین و مجازی شطرنج پرداخته، ابزار آموزشی آنلاین شطرنج را باهم بررسی کنیم.

کلاس آنلاین آموزش شطرنج امکان پذیر است؟

ممکن است تصورها بر این باشد که شطرنج چیزی نیست که بشود بصورت آنلاین آموزش داده شود و یاد گرفت اما باید این خبر را به شما بدهم که شطرنج هم مانند سایر رشته های دیگر قابلیت این را دارد که به صورت آنلاین برگزار شده و هنرجو بتواند حتی بازدهی بهتری نسبت به دوره های حضوری بگیرد چرا که در این صورت کلاس براحتی این امکان را دارد که بصورت خصوصی برگزار شده و استاد بطور کامل بر روی هنرجو تمرکز داشته باشد که بازدهی کلاس هم بطور قابل توجهی بالا می رود، کلاس ها در قالب تماس تصویری قابلیت برگزاری دارند، هنرجو براحتی می تواند با استاد خود ارتباط تصویری بگیرد تا در دریافت اطلاعات آموزشی خللی ایجاد نشود در نتیجه از این منظر می تواند خیالمان آسوده باشد که آنلاین بودن یا حضوری بودن کلاس شطرنج آسیبی به کیفیت آموزش نزده و حتی باعث افزایش راندمان کلاس برای هنرجو نیز می شود.

کلاس آنلاین شطرنج چگونه برگزار می شود؟

حالا وقت این است که بدانیم دوره های آنلاین شطرنج چگونه می توانند برگزار شوند و به چه شکل صورت می گیرد که حتی می تواند بازخورد بالاتری از دوره های حضوری داشته باشد.

کلاس های آنلاین شطرنج در قالب تماس تصویری از طریق نرم افزار های چت آنلاین برگزار شده و در کنار برقراری تماس برای انتقال موارد و نکات آموزشی، از نرم افزار ویژه این کار استفاده می شود. نرم افزار ویژه آموزش شطرنج چگونه است؟ در این نرم افزار صفحه و مهره های شطرنج بصورت نمایشی در اختیار استاد وهنرجو قرار دارد که از آن طریق نیز آنها باهم ارتباط دارند، یعنی مجموعه حرکاتی که استاد روی صفحه شطرنج اعمال می کند برای آموزش، بصورت آنلاین در نرم افزار هنرجو قابل نمایش خواهد بود و می تواند کاملا واضح آموزش ها را ببیند و یاد بگیرد، همچنین به این دلیل که این آموزشها بر روی سیستم اجرا می شود این امکان برای هنرجو وجود دارد که حرکات استاد بر روی صفحه شطرنج را ظبط کند تا هنگام تمرین و هرکجا که با مشکل مواجه شد، دوباره آن را مرور کند و سوالش برطرف شود. در عین حال استاد نیز می تواند به وضوح شاهد تمرینات و اعمال حرکت های شاگردش باشد که اگر در کارش اشتباهی وجود داشت بتواند به موقع آنرا به هنرجو تذکر داده و ایراد کارش را برایش حل کند.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

جهت دریافت بازی لیچس کلیک کنید

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

جهت آموزش »»   نحوه ساخت مسابقات در نرم افزار لیچس  ««  کلیک کنید

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

جهت مشاهده »»  آموزش نرم افزار لیچس  «« کلیک کنید

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

برگزاری کلاس های آنلاین شطرنج این مزیت را دارند که شما می توانید از تمرینات خود اسکرین شات داشته باشید و پس از طی دوره، شاهد روند پیشرفت خود باشید، برای کلاس به خرید صفحه و مهره های گران قیمت احتیاج نداشته باشید چرا که هم تمهیدا لازم در قالب نرم افزار ویژه شطرنج در اختیار شما قرار دارد. اگر جایی که زندگی می کنید فضای کافی برای اضافه کردن وسایل جدید وجود ندارد اما شما دوست داشته باشید که شطرنج را بیاموزید و بازی کنید، کلاس های آنلاین به شما این امکان را می دهد که بدون از دست دادن فضا، بطور کامل از آموزش شطرنج و بازی و تمرین آن در خانه بهره ببرید. با وجود کلاس های آنلاین برای آموزش شطرنج و یادگیری از طریق نرم افزار، دیگر مشکل گم شدن مهرها و احتیاج به کیف مخصوص نگه داری وسایل شطرنج نیز برطرف خواهد شد و بخش کوچکی از دغدغه های اضافی یک فرد حذف می شود.

نتیجه گیری

در مطلب امروز پی بردیم که شطرنج هم مثل سایر ورزش ها و کلاس های دیگر قابلیت آموزش بصورت مجازی و آنلاین را دارد و این کار باعث نمی شود که از راندمان و بازخورد نهایی آموزش چیزی بکاهد بلکه باعث افزایش کیفیت و بازدهی آن نیز می شود. در کلاس های آنلاین هنرجو می تواند به راحتی با استاد ارتباط بگیرد و همینطور استاد نیز بر روی آموزش هنرجو و تمرینات و حرکاتش تسلط کافی را دارد. کلاس ها بصورت تماس تصویری برگزار و آموزش از طریق نرم افزار مخصوص آموزش شطرنج منتقل می شود که استاد و هنرجو از طریق خود نرم افزار هم بصورت آنلاین با یکدیگر در ارتباطند و می توانند متقابلا با بهترین زاویه دید شاهد حرکات یکدیگر بر روی صفحه باشند. همه این موارد باعث می شود که نتیجه نهایی کلاس از بهترین کیفیت برخوردار بوده و بتواند به خوبی یک شطرنج باز حرفه ای را به جامعه تحویل دهد. و در آخر وجود کلاس آنلاین برای آموزش شطرنج، احتیاج هنرجو به تهیه لوازم شطرنج را برطرف کرده و از دغدغه گم شدن وسایل و جاگیر بودن آنها د رصورت نبود فضای کافی می کاهد.

نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.