مقالات شطرنج

آموزش آنلاین شطرنج با نرم افزار ویژه

امروزه با روی کار آمدن دوره های جدید آنلاین، بسیاری از رشته ها کلاس های آموزشی خود را بصورت آنلاین نیز برگزار می کنند؛ حتی تعداد زیادی از آنها دوره های مجازی در قالب مجموعه ویدیوهای آموزشی آماده کرده و در اختیار عموم قرار می دهند. در این مقاله با آموزش آنلاین شطرنج با نرم افزار ویژه با ما همراه باشید.


شاید برای شما هم سوال باشد که کلاسی مثل شطرنج که با صفحه و مهره سر و کار دارد و استاد باید روی صفحه شاگردش نظارت و تسلط داشته باشد، چگونه می تواند بصورت مجازی یا آنلاین برگزار شود و این کار غیرممکن بنظر بیاید یا با خود فکر کنید که حتی اگر هم ممکن باشد، کلاس مفید نبوده و بازدهی مطلوبی را به همراه ندارد. در این مطلب قصد داریم جواب این سوال را بگیریم که آیا کلاس شطرنج هم می تواند بصورن آنلاین و غیر حضوری برگزار شود؟ و اگر هم این کار صورت بگیرد آیا کیفیت مطلوب را دارد؟ و پس از آن به چگونگی برگزاری کلاس آنلاین و مجازی شطرنج پرداخته، نرم افزار آموزشی بازی آنلاین شطرنج را با هم بررسی کنیم.
 

کلاس آنلاین آموزش شطرنج امکان پذیر است؟

ممکن است تصورها بر این باشد که شطرنج چیزی نیست که بشود بصورت آنلاین آموزش داده شود و یاد گرفت اما باید این خبر را به شما بدهم که شطرنج هم مانند سایر رشته های دیگر قابلیت این را دارد که به صورت آنلاین برگزار شده و هنرجو بتواند حتی بازدهی بهتری نسبت به دوره های حضوری بگیرد چرا که در این صورت کلاس براحتی این امکان را دارد که بصورت خصوصی برگزار شده و استاد بطور کامل بر روی هنرجو تمرکز داشته باشد که بازدهی کلاس هم بطور قابل توجهی بالا می رود،

کلاس ها در قالب تماس تصویری قابلیت برگزاری دارند، هنرجو براحتی می تواند با استاد خود ارتباط تصویری بگیرد تا در دریافت اطلاعات آموزشی خللی ایجاد نشود در نتیجه از این منظر می تواند خیالمان آسوده باشد که آنلاین بودن یا حضوری بودن کلاس شطرنج آسیبی به کیفیت آموزش نزده و حتی باعث افزایش راندمان کلاس برای هنرجو نیز می شود.
 

کلاس آنلاین شطرنج چگونه برگزار می شود؟

حالا وقت این است که بدانیم دوره های آموزش آنلاین شطرنج چگونه می توانند برگزار شوند و به چه شکل صورت می گیرد که حتی می تواند بازخورد بالاتری از دوره های حضوری داشته باشد. کلاس های آنلاین شطرنج در قالب تماس تصویری از طریق نرم افزارهای چت آنلاین برگزار شده و در کنار برقراری تماس برای انتقال موارد و نکات آموزشی، از نرم افزار ویژه بازی آنلاین شطرنج این کار استفاده می شود.

 

این مقالات را از دست ندهید : مسابقه و بازی آنلاین شطرنج

 

نرم افزار ویژه آموزش شطرنج چگونه است؟

در آموزش آنلاین شطرنج با نرم افزار ویژه، صفحه و مهره های شطرنج بصورت نمایشی در اختیار استاد و هنرجو قرار دارد که از آن طریق نیز آنها با هم ارتباط دارند، یعنی مجموعه حرکاتی که استاد روی صفحه شطرنج اعمال می کند برای آموزش، بصورت آنلاین در نرم افزار هنرجو قابل نمایش خواهد بود و می تواند کاملا واضح آموزش ها را ببیند و یاد بگیرد.

همچنین به این دلیل که این آموزشها بر روی سیستم اجرا می شود این امکان برای هنرجو وجود دارد که حرکات استاد بر روی صفحه شطرنج را ضبط کند تا هنگام تمرین و هر کجا که با مشکل مواجه شد، دوباره آن را مرور کند و سوالش برطرف شود. در عین حال استاد نیز می تواند به وضوح شاهد تمرینات و اعمال حرکت های شاگردش باشد که اگر در کارش اشتباهی وجود داشت بتواند به موقع آن را به هنرجو تذکر داده و ایراد کارش را برایش حل کند.
 

 

—————————————————————————————————–

جهت دریافت بازی لیچس کلیک کنید

—————————————————————————————————–

جهت آموزش »»   نحوه ساخت مسابقات در نرم افزار لیچس  ««  کلیک کنید

—————————————————————————————————–

جهت مشاهده »»  آموزش نرم افزار لیچس  «« کلیک کنید

—————————————————————————————————–

 

برگزاری کلاس های آنلاین شطرنج و همچنین آموزش آنلاین شطرنج با نرم افزار ویژه این مزیت را دارند که شما می توانید از تمرینات خود اسکرین شات داشته باشید و پس از طی دوره، شاهد روند پیشرفت خود باشید، برای کلاس به خرید صفحه و مهره های گران قیمت احتیاج نداشته باشید چرا که هم تمهیدات لازم در قالب نرم افزار ویژه شطرنج در اختیار شما قرار دارد. اگر جایی که زندگی می کنید فضای کافی برای اضافه کردن وسایل جدید وجود ندارد اما شما دوست داشته باشید که شطرنج را بیاموزید و بازی کنید، کلاس های آنلاین به شما این امکان را می دهد که بدون از دست دادن فضا، بطور کامل از آموزش شطرنج و بازی و تمرین آن در خانه بهره ببرید.

با وجود کلاس های آنلاین برای آموزش شطرنج و یادگیری از طریق نرم افزار آموزشی بازی آنلاین شطرنج، دیگر مشکل گم شدن مهرها و احتیاج به کیف مخصوص نگهداری وسایل شطرنج نیز برطرف خواهد شد و بخش کوچکی از دغدغه های اضافی یک فرد حذف می شود.
 

 

نتیجه گیری

در مطلب امروز پی بردیم که شطرنج هم مثل سایر ورزش ها و کلاس های دیگر قابلیت آموزش بصورت مجازی و آنلاین را دارد و این کار باعث نمی شود که از راندمان و بازخورد نهایی آموزش چیزی بکاهد بلکه باعث افزایش کیفیت و بازدهی آن نیز می شود. در کلاس های آنلاین توسط نرم افزار بازی آنلاین شطرنج هنرجو می تواند به راحتی با استاد ارتباط بگیرد و همینطور استاد نیز بر روی آموزش هنرجو و تمرینات و حرکاتش تسلط کافی را دارد.

کلاس ها بصورت تماس تصویری برگزار و آموزش از طریق نرم افزار بازی آنلاین شطرنج منتقل می شود که استاد و هنرجو از طریق خود نرم افزار هم بصورت آنلاین با یکدیگر در ارتباطند و می توانند متقابلاً با بهترین زاویه دید شاهد حرکات یکدیگر بر روی صفحه باشند. همه این موارد باعث می شود که نتیجه نهایی کلاس از بهترین کیفیت برخوردار بوده و بتواند به خوبی یک شطرنج باز حرفه ای را به جامعه تحویل دهد. و در آخر وجود کلاس آنلاین برای آموزش شطرنج، احتیاج هنرجو به تهیه لوازم شطرنج را برطرف کرده و از دغدغه گم شدن وسایل و جاگیر بودن آنها در صورت نبود فضای کافی می کاهد.
 

 

——————————————————————-

لینک های مفید و ضروری شما در این مقاله : 

آموزش کامل بازی شطرنج (کاملا رایگان، ۱۰۰% تضمینی)

  فیلم آموزش شطرنج رایگان برای کودکان

 بهترین کلاس آموزش شطرنج کودکان و نوجوانان در مشهد در سال ۱۴۰۰

——————————————————————-

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا