تمرین و تحلیل در Lichess (لیچس)

تمرین و تحلیل بازی شطرنج بسیار حائز اهمیت است. بنابراین میخواهیم در این بخش از آموزش به تمرین و تحلیل در lichess بپردازیم تا بتوانید بیشتر با آن آشنا شوید.​

آموزش تمرین و تحلیل در lichess

تمرین در Lichess (لیچس)

در این بخش از آموزش های نرم افزار Lichess، نحوه تمرین کردن در Lichess (لیچس) را خواهید آموخت.

همانطور که مشخص است یکی از راه های پیشرفت در شطرنج حل مسئله است و اگر بتوان موضاعات تاکتیکی مختلف را یاد گرفت به بهترین شکل ممکن می شود در بازی ها از آن ها استفاده کرد. در باشگاه شطرنج ایران موضوعات مختلف در شروع بازی ، وسط بازی ، آخر بازی ، تاکتیک ها و ترکیب ها ، استراتژی ها و نقشه کشیدن ها با دقت بسیار به هنرجوها آموزش داده می شود تا بتوانند در قسمت های مختلف بازی بهترین حرکات را پیدا کنند. 

برای تمرین کردن راه های مختلفی وجود دارد. یکی از بهترین روش های آموزش و حل تمرین شرکت در کلاس های آموزش شطرنج می باشد به دلیل اینکه موضوعات را به راحتی هر چه تمام تر از زبان یک استاد می شنوید و همان جا می توانید مشکلات خود را برطرف کنید که این کار را ما در کلاس های آنلاین و حضوری باشگاه شطرنج ایران به راحتی و بهترین روش های آموزش شطرنج برای هنرجویان انجام می دهیم و کیفیت یادگیری بسیار بالایی دارد.

اما راه های دیگری هم وجود دارد، برای مثال کتاب های حل مسئله، نرم افزارهای تمرینی گزینه های بسیار مناسبی برای تمرین کردن هستن و حل مسئله های مختلف درک شما نسبت به موضوعات مختلف تاکتیکی و استراتژی بالاتر می رود. در نرم افزار لیچس برای حل تمرین ریتینگ در نظر گرفته شده است. به این معنی که شما در صورتی که پاسخ صحیح بدهید به ریتینگ شما اضافه می شود و در صورتی که اشتباه بگید از ریتینگ شما کم می شود و بعدا می توانید نگاه کنید ریتینگ تمرین شما در چه محدوده ای قرار دارد. هرچقدر ریتینگ تمرین بیشتر شود مسئله ها هم سخت تر می شود و برعکس هر چه ریتینگ پایین تر برود مسئله ها هم آسان تر می شود.

از دیگر قابلیت های سایت لیچس این است که می توانید متوجه شوید در چه موضوعاتی مشکل دارید تا با تمرین و مطالعه راجب آن موضوع مشکلاتتان را برطرف کنید.

برای حل کردن تمرین ها علامت را انتخاب نمائید و سپس مطابق شکل گزینه “تمرین” را انتخاب کنید.

تمرین و تحلیل در lichess توسط مدرسه شطرنج مشهد

—————————————————————————————————–

جهت دریافت بازی لیچس کلیک کنید

—————————————————————————————————–

جهت آموزش »»   نحوه ساخت مسابقات در نرم افزار لیچس  ««  کلیک کنید

—————————————————————————————————–

جهت مشاهده »»  آموزش نرم افزار لیچس  «« کلیک کنید

—————————————————————————————————–

تحلیل در Lichess (لیچس)

شاید خیلی وقتا برای شما پیش آمده باشد که در یک شروع بازی خاص به مشکل خورده باشید یا جواب یک مسئله را نمی دانید و میخواهید بهترین جواب را پیدا کنید. شما می توانید در سایت لیچس از این امکان استفاده کنید و پوزیسیون دلخواه خود را یا بچینید یا از همان ابتدا حرکات را کرده و بهترین جواب ها را دریافت کنید. برای بهتر تحلیل کردن ما به شما پیشنهاد می کنیم ابتدا بر روی مسئله یا وضعیت مورد نظر خوب فکر کنید و بعد از آن از تحلیل کامپیوتری استفاده کنید و بعد از آن تحلیل خود را با تحلیل کامپیوتری مقایسه کنید و ببینید چقدر به راه درست نزدیک بودید و یا مشکلی که داشتید چه بوده تا با بتوانید آن را برطرف نمایید.

اگر می خواهید بهترین حرکات و یا جواب یک شروع بازی را بیابید علامت را انتخاب کرده و سپس مانند شکل زیر گزینه “تحلیل” را انتخاب کنید.

آموزش تمرین و تحلیل در lichess ( لیچس )

اگر می خواهید یک وضعیت خاص را بررسی کنید می توانید گزینه صفحه ویرایشگر را انتخاب و سپس وضعیت موردنظر را بچینید.

 

 

تمامی مطالب فوق متعلق به باشگاه شطرنج ایران می باشد. کپی مطالب با حفظ منبع بلا مانع می باشد.

خانه و مدرسه تخصصی شطرنج در مشهد

دکمه بازگشت به بالا