کلاس شطرنج برای کودکان و نوجوانان در مدرسه شطرنج مشهد

 

شطرنج در مدارس به طور فزاینده ای در حال محبوبیت و ترویج می باشد. در دنیای امروزی استفاده بیش از حد از موبایل و تبلت باعث ایجاد ضررهایی به کودکان و دانش آموزان شده است؛ با توجه به مزایا و فوایدی که شطرنج دارد به عنوان یک راه  حل برای از بین بردن و کاهش این آسیب در کودکان و بهبود و افزایش سطح تمرکز، هوش، خلاقیت و IQ دانش آموزان در مدرسه ها پیشنهاد می شود.

پیشنهاد میکنیم قبل از شروع مطالعه این صفحه ویدئو زیر را حتما ببینید

--------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------

شرکت در کلاس های مدرسه شطرنج مشهد به دلایل زیادی که به طور مختصر تشریح داده می شود، به والدین عزیز توصیه می شود:

- بازی کردن شطرنج یک سم زدایی دیجیتال را ترغیب می کند:

بچه ها در دنیای صفحه نمایش زندگی می کنند. کلاس های  مختلف در مدرسه ها با دستگاه های الکترونیکی، صفحه نمایش هوشمند و تخته سفید تعاملی پر شده است. بازی شطرنج فرصت عالی برای جدا شدن کودکان از همه ی این دستگاه ها ایجاد می کند.


در صورت تمایل به »»   آموزش آنلاین و مجازی بازی شطرنج ««  رو لینک کلیک کنید


 

- افزایش دقت و تمرکز

با شطرنج، کودکان مشاده دقیق و تمرکز را می آموزند، اگر آنها چیزی را که اتفاق می افتد تماشا نکنند، نمی توانند به آن پاسخ دهند، مهم نیست که چقدر هوشمند هستند.

 

- تجسم کردن

توسط شطرنج، کودکان به تجسم کردن یک توالی از اقدامات، قبل از اینکه اتفاق بیافتند، ترغیب می شوند. در واقع بازی کردن شطرنج در کلاس های مدرسه شطرنج، باعث تقویت توانایی تجسم کردن کودکان می شود به طوری که آنها می توانند در ابتدا مهره ها را تجسم کرده و سپس حرکت های پیش رو را انجام دهند.

 

- رو به جلو فکر کردن

با آموزش شطرنج کودکان تربیت می شوند تا ابتدا فکر کنند و سپس اقدام کنند. در خانه و مدرسه شطرنج مشهد ما به آنها آموزش می دهیم تا از خودشان بپرسند: "اگر این کار را انجام دهم، چه اتفاقی می افتد و چگونه می توانم پاسخ دهم؟" با گذشت زمان، شطرنج کمک می کند تا صمیمیت و تفکر را به وجود آورد.

اولین ، برترین و بهترین مدرسه شطرنج مشهد

- تصمیم گیری و تجزیه و تحلیل دقیق

کودکان یاد می گیرند که لازم نیست اولین چیزی را که در ذهنشان می آید انجام دهند. آنها جایگزین ها را شناسایی کرده و جوانب مثبت و منفی اقدامات مختلف را در نظر می گیرند. آیا این تصمیم به من کمک می کند یا ضرر می رساند؟

 

- برنامه ریزی

در خانه و مدرسه شطرنج با آموزش شطرنج، کودکان و شطرنجبازان یاد می گیرند تا برای اهداف بلندمدت بیشتری برنامه ریزی کنند و اقدامات لازم را برای آنها انجام دهند. آنها همچنین می توانند برای تغییر وضیت های مختلف برنامه ریزی هایشان را ارزیابی کنند و تغییر دهند. علاوه بر موارد ذکر شده بازی شطرنج فواید بسیار دیگری هم دارد که در این مطلب به طور خلاصه به آنها اشاره شد.


اگر مایل به یادگیری از طریق مقالات آموزشی هستید از  »» صفحه مطالب آموزشی شطرنج  ««  باشگاه دیدن فرمایید


روشها و هدف های آموزش شطرنج به اسلوب و هدف هایی که در آموزش موضوعات دیگر دنبال می شوند شباهت دارند. در مدرسه شطرنج مشهد ( یکی از برترین، اولین و بهترین ها در عرصه مدرسه شطرنج )، هدف ما پرورش شطرنج آموزان، قهرمانان شطرنج و رشد قابلیت های ذاتی آنها و بهره مند ساختن آنان از عاداتی است که برای پیشرفت های بعدی شان مفید خواهد بود.

 

مدرسه شطرنج مشهد

 

برای آموزش هرچه پربارتر شطرنج، لازم است کودکان و بزرگسالان شطرنجباز، مسائل مختلف شطرنج را از موضوعات ساده تا پیچیده پیش روند و در تمام مدت، تلفیق بین تئوری و عمل به کار گرفته شود. 

ضمن آنکه ارتباط معقول و مناسبی میان استاد (مربی شطرنج) و شاگرد برقرار باشد.


آموزش مقدماتی شطرنج برای کودکان

شطرنج نقش بسیار مهمی در افزایش هوش و خلاقیت کودکات ایفا می کند و از همین جهت بسیاری از والدین در صدد آموزش شطرنج فرزندان خود هستند و در همین راستا باشگاه شطرنج ایران در جهت یادگیری اسان فرزند شما ترم های آموزشی را تهیه کرده است که از طریق لینک زیر می توانید فیلم آموزش مقدماتی بازی شطرنج برای کودکان را مشاهده کنید

فیلم آموزش مقدماتی شطرنج برای کودکان