مقالات شطرنج

  • 71
  • 1990 مرتبه
7 دلیل نفی برای بازی e4.1

7 دلیل نفی برای بازی e4.1

1396/09/06 12:00:00 ق.ظ

 

 

 

 

 

 

 

از آنجایی که ما شطرنج را شروع می کنیم، ما با تصمیم دائمی انتخاب اولین حرکت روبرو می شویم. ما نمیتوانیم برای هر بازیکن شطرنج صحبت کنیم، اما اکثر نسل ما همینطور شروع به کار کردند. کسانی که قصد موقعیت داشتند، تصمیم گرفتند1.d4 یا 1.c4 بازی کنند، در حالی که کسانی که تاکتیک احساساتی هستند، همیشه حرکت e4.1 را انتخاب کردند.

شطرنج اکنون بسیار تغییر کرده است و فوران موتورهای قدرتمند، تمام سنت های گذشته را در رابطه با باز شدن درک کرده است.

به عنوان مثال، سبک ما می تواند در هر فرصتی استفاده شود. شما می توانید یک موقعیت e4.1 را بازی کنید و طیف وسیعی از گزینه ها برای انجام این کار وجود دارد. همچنین می توان نتیجه مقابل را انجام داد، 1.d4 می تواند منجر به موقعیت های بسیار شدید شود.

 

ما می توانیم بازی های Mamedyarov را برای مثال ببینیم. او معمولا با 1.d4 شروع می کند، اما به جای پیروزی با فشار موضعی، در بسیاری از بازی ها او قادر به ایجاد هرج و مرج تاکتیکی است که شبیه بازی های معروف طل است. نکته این است که اکثر مبتدیان بر این باورند، E4 یا D4 سبک شما را ، حداقل به طور کامل تعریف نمی کند.

پس از روشن شدن این مطلب، در این مقاله، ما می خواهیم به شما هفت دلیل برای اینکه e4.1 بازی نکنیم، به شما بدهیم. اکثر این نظرات ما برای بحث و گفتگو است.

 

1. حدودی از دانش نظری

یکی از مشکلات با e4.1 این است که شما باید به خوبی آماده باشید. بسیاری از دفاع های اصلی در عمق کار ایجاد شده اند و خطوط ثانویه پر از ترفندها هستند. مهم نیست که آیا شما آن را بی سر و صدا و یا تاکتیکی خراب بازی می کنید، شما نیاز به دانستن مسائل خود دارید. در اصل، این برای یک بازیکن بلند پروازانه مشکل نیست، اما در مورد مقدار زمان آن فکر می کند؛ شاید شما مایل به تمرکز بیشتر در مراحل دیگر بازی باشید؟

 

2. درگیری اولیه

این نکته با شماره 1 ارتباط دارد. پس از وقوع موارد e4.1 خیلی سریع رخ می دهد؛ سیاه می تواند برای ابتکار از ابتدا مبارزه کند. دفاع از فرانسوی و آلخین به عنوان مثال، نه به ذکر سیسیل یا اسکاندیناوی. چنین تدابیری می تواند بسیار ناخوشایند باشد اگر شما دانش نظری ندارید.

مشکل با برخورد زودگذر نه تنها این است که سیاه می تواند برای ابتکار مبارزه کند، بلکه همچنین این که مهره ها در ارتباط هستند و شانس خوبی برای ساده سازی هایی وجود دارد که می تواند بازی را خشک کند. 

نکات زیر مشکلات خاصی است که باید در صورت آماده بودن برای بازی های باز در سطح متوسط / بالا کار کنید.

 

3. دیوار برلین


واریانت برلین علیه روی لوپز یکی از سخت ترین دفاع ها است. در واقع، هیچ توصیه ای در اینجا وجود ندارد.

سفید می تواند بین بازی نهایی نامتعادل که او اکثریت شاه دارد، انتخاب کند، اما سیاه دارای دو فیل است. چنین بازی هایی به بهترین بازیکن کمک می کند. جایگزین اصلی 4.d3 است، اما دوباره سیاه و سفید یک انتخاب گسترده ای در اینجا دارد.

 

4. نجدورف دائمی


احتمالا بیشتر مطالعه شده و تنوعی از سیسیلی است. کسانی که طرفدار این تغییرات هستند به عنوان سیاه و سفید می باشند و دائما در حال مطالعه آن، پیدا کردن چیزهای تازه، و غیره هستند. در همین حال، هنگامی که شما در حال مطالعه e4.1 هستید شما احتمالا با این سیسیل شروع می کنید. این محبوب ترین و خطرناک ترین است و شما فقط می خواهید آن را له کنید.

خوشبختانه نجدورف به عنوان یک سلاح سخت به نظر می رسد و بدون در نظر گرفتن اینکه چه خطی را در برابر آن انتخاب می کنید آماده باشید تا تنوع واریانت نظری را جذب کنید.

توصیه ما این است که این مرحله را کنار بگذاریم.

 

 

5. عدم انعطاف پذیری

همچنین عامل عدم انتخاب پس از e4.1 وجود دارد. این نسبتا قابل انعطاف کمتری نسبت به دیگر حفرهها دارد، می گویند1.d4 1.c4 یا 1.Nf3که می تواند به یکدیگر منتقل شوند.


پس از e4.1 به نظر می رسد که شما به یک شگفتی باز می روید. اگر این یک بازی مهم است و شما قویا علیه سیسیل حریف خود را آماده می کنید، خوب، سپس e6 شما را به یک فرانسوی تیز و شما باید وارد شوید. باز هم، نکته 1 را در نظر بگیرید: نظریه!

 

6. امکانات کمتر از خلاقیت


از آنجا که e4.1 مورد بررسی و بازی قرار گرفته است، در باز بودن بسیار خلاق است. حرکت "عجیب و غریب" فقط عجیب نیست، آنها به طور مستقیم بد هستند. سفید دارای فضای بسیار کوچکی است که از روی لوپز یا ایتالیا در برابر e5......1 انحراف پیدا کند؛ همین اتفاق می افتد با فرانسوی یا سیسیلی.


این ممکن است توضیح دهد چرا چنین بازیکنان خلاق مانند Mamedyarov، Rapport، یا Jobava، اغلب همه با حس بسیار تاکتیکی، بازی e4.1 نمی کنند.

 

7. تکرار الگوها


به احتمال زیاد با e4.1 شما می توانید همان نوع بازی را بارها و بارها انجام دهید. همان نوع سازه ها، همان تاکتیک های مشابه و غیره. طرف منفی واضح است؛ یکی فراتر از موقعیت های شناخته شده پیشرفت نمی کند و طرف مثبت این است که اگر شما یک چیز را به خوبی کار می کنید، می توانید در این مورد فوق العاده قوی باشید و این همه برای پیروزی لازم است.

امروزه توصیه اصلی ما برای بازیکنان مسابقات در حد امکان قابل پیش بینی است. خوب است که با سبک های مختلف بازی کنید و بازی کنید، نه تنها شما از آمادگی حریف خود جلوگیری می کنید، بلکه شما نیز به منظور درک شطرنج خود، گسترش خواهید یافت. ایده اصلی این است که بازی های e4.1 و1.d4 را ترکیب کنیم و دیدگاه گسترده ای در مورد شطرنج به طور کلی در طول بازی های شما داشته باشیم.

 

 

تمامی مطالب فوق متعلق به باشگاه شطرنج ایران می باشد. کپی مطالب با حفظ منبع بلا مانع می باشد.

خانه و مدرسه تخصصی شطرنج در مشهد