مقالات شطرنج

  • 70
  • 1774 مرتبه
7 دلیل نفی برای بازی d4

7 دلیل نفی برای بازی d4

1396/09/02 12:00:00 ق.ظ

7 دلیل نفی برای بازی .d41

 

از اولین لحظه ما به شطرنج رقابتی می رسیم که اهمیت داشتن یک مجله جامع باز را درک می کنیم. با این حال، هنگامی که ما یک هدف را تعیین می کنیم، متوجه می شویم که این به همان اندازه ساده نیست که به نظر می رسید. قبل از رسیدن به خطوط نظری پیچیده، شما باید تصمیم بگیرید که چطور بازی را شروع کنید. به منظور انجام این کار، توصیه می کنیم سبک بازی خود و نوع موقعیت هایی که ترجیح می دهید بازی کنید را ارزیابی کنید، بازی های زیادی را مشاهده کنید و سپس یکی از بهترین ها را انتخاب کنید. به منظور کمک به شما برای ارزیابی بهتر از خود و تصمیم گیری درست، در این مقاله ما به شما چند دلایل برای شروع با .d41را به شما ارائه می دهیم.

 

1. نبرد استراتژیک :

اگر دوست دارید حمله کنید و همیشه به دنبال پیچیدگی باشید، این احتمال برای شما نیست. بیشتر سربازهای ملکه، در وسط بازی شامل مانور و درک خوب موقعیت است. در اینجا، بازی بر اساس برنامه ها و نه محاسبه دقیق است. مهم است که شما درک خوبی از عناصر استراتژیک پایه (ضعف، ایجاد ضعف، جفت فیل، و غیره) داشته باشید و می دانید که چگونه از آنها در عمل استفاده کنید.

 

2. برابری وسط بازی :

به استثنای بعضی از بازی ها مانند دفاع پادشاه، که در آن بازی می تواند کثیف شود، بیشتر موقعیت های نتیجه .d41 برابر و یا کمی بهتر است. این لزوما به این معنی نیست که آنها به طور خودکار کشیده می شوند؛ در واقع، بسیاری از بازی ها قاطع هستند. با این حال، باید صبر داشته باشید و سعی کنید مزایای کوچکی را به وجود آورید که در نهایت به شما کمک می کند موقعیت بسیار بهتر داشته باشید یا حتی برنده شوید.
 

3. شانس قرعه کشی بالا :

همانطور که قبلا ذکر شد، وسط بازی نتیجه معمولا برابر است و گاهی اوقات آنها شامل ساده سازی های عظیم می شوند. البته، راه هایی برای جلوگیری از این وجود دارد، بسته به خطوطی که بیشتر انتخاب می کنید. همیشه بهتر است بیش از یکی را بدانید و وابسته به حریفی که شما با آن بازی می کنید متفاوت است.

 

4. موقعیت های نزدیک :

در مقایسه با موقعیت های .e41، آنهایی که ناشی از .d41 هستند، ارتباط کمی بین دو سرباز وجود دارد. اغلب مراکز برای مدت طولانی بسته شده اند و بازی ممکن است عمدتا در پشت زنجیره پیاده ایجاد شود. شما باید آرام باشید و تنها زمانی که زمان مناسب است و مهره های خود را در مربع های ایده آل قرار می دهید، متعهد شوید که از بین برود.

 

5. صبر :

اگر شما یک بازیکن پر انگیزه هستید که همیشه باید "کاری انجام دهید"، پس بهتر است که یک فهرست بر اساس .e41 را در نظر بگیرید. در اینجا حرکت های تکانشی معمولا ضعف های جبران ناپذیری را ایجاد می کنند و مزیت را به حریف تحمیل می کنند. از آنجا که مرکز بسته شده است، شما نیز ممکن است به "زندگی" رنج محکوم شوید، جایی که حریف خود را به افزایش فشار و ایجاد تهدیدات جدید ادامه خواهد داد.

 

6. Grunfeld
اگر شما در تلاش برای جلوگیری از بازی با .d41 هستید، یادگیری مقدار زیادی از این نظریه، پس این پاسخ اشتباهات شما را بهبود می بخشد. وضعیت فعلی این افتتاح نامشخص است و پیتر سیدلر یکی از مشارکت کنندگان اصلی ایجاد این «آشفتگی» است؛ چرا که او عملا رد کرده است. این نظریه به طور مداوم در حال توسعه است و بازیکنان در حال تلاش برای پیدا کردن راه های جدید برای سیاه و سفید برای دیدار با فرصت باز و ناراحت کننده برای سفید هستند.

 

 

7. اسلاو
از فرصت هایی که از زمان آزمایش جان سالم به در برده اند، فرصت های سنگی جامد مورد رد شدن قرار گرفته اند. نه تنها این، اما پیدا کردن یک خط برای سفید است که مزیت را به دست می آورد. بازی سیاه و سفید آسان است و ایده هایش روشن است. این باز است که در سطح بالا محبوب شده است، شما حدس زده اید، تنها مقدار تئوری را که می شود آموخت، افزایش داده است. بنابراین، مجددا، اگر برنامه ای برای صرف وقت زیاد در خطوط یادگیری نداشته باشید، باید این راه را برای این مرحله باز کنید.

 


 

به طور خلاصه


همیشه در هر فرصتی، جوانب مثبت و منفی وجود خواهد داشت و هنگامی که شما شروع به یادگیری می کنید، احتمالا نیازمندی های جدیدی خواهید یافت. بهترین توصیه این است که درجه انعطاف پذیری داشته باشید و می توانید .d41 و .e41 را تغییر دهید (به همین دلیل است که ممکن است بخواهید از این فرصت جلوگیری کنید) بسته به خلق و خوی شما و دلیل حریف شما.

 

 

منبع :https://thechessworld.com

 

 

 

تمامی مطالب فوق متعلق به باشگاه شطرنج ایران می باشد. کپی مطالب با حفظ منبع بلا مانع می باشد.

خانه و مدرسه تخصصی شطرنج در مشهد

 

نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.