مقالات شطرنج

۶ عمل که باید قبل از شروع مسابقات شطرنج انجام دهید

یک سوال وجود دارد که چگونه برای مسابقات آماده شویم؟

به طور کلی، کسانی که این سوال را می پرسند اینقدر وقت به شطرنج اختصاص نمی دهند. آنها در اوقات فراغت خود تمرین می کنند و زمانی که مسابقات در حال نزدیک شدن است، آنها به دنبال یک معجون جادویی می گردند که به سرعت به حالت رقابتی تبدیل می شود.

البته، هیچ فرمول جادویی وجود ندارد و تنها کار سخت در پایان انجام می شود. متاسفانه باید اضافه کنم در حالت ایده آل، بهترین برای یک بازیکن شطرنج فعال، آموزش دادن بخشی از زندگی روزمره شما است. ساده تر است که یک بار در یک زمان به حافظه و تمرین بپردازید تا نیاز داشته باشید تا ۲ یا ۳ بار در ۱۵ روز قبل از آزمایش بر روی صفحه شطرنج آماده کنید.

با این حال، حتی در این مورد زمانی که یک رویداد بزرگ در حال آمدن است، ما باید آماده شویم و آماده کنیم تا بهترین عملکردمان را به دست آوریم. ما یک لیست کوتاه از چیزهایی که می توانید انجام دهید به منظور رسیدن به حالت تیز برای رقابت خودتان را شرح دادیم. جنبه های زیر در اولویت هستند :

بالاترین اولویت در لیست، تاکتیک شطرنج است

به نظر می رسد که این را در اینجا بیان کنیم اما اگر تا به حال در یک تورنمنت نباشید، بهترین کاری که باید انجام دهید تا گرم شوید این است که تاکتیک ها را حل کنید. تمرین، ذهن را تحریک می کند؛ شما را تیز می کند و تفکر پویایی شما را آزاد می کند. با انجام این کار، شما همچنین به تقویت اعتماد به نفس نیاز دارید تا بهترین شطرنج خود را بازی کنید.

  • تجدید نظر خود و نقاط ضعف خود را بررسی کنید. افتخارات این روزها مهم هستند. سر خود را به دنبال چیزهای جدید نچرخانید یا ساعت های زیادی را به دنبال یک مزیت در یک خط خاص نگردید و به جای آن زمان را به حداکثر برسانید. خطوطی که میخواهید بازی کنید را انتخاب کنید، آنها را حفظ کنید و اگر آنها در صفحه شطرنج با اطمینان نشان داده شوند، آنها را بازی خواهند کرد. این موجب صرفه جویی انرژی و زمان در ساعت می شود که برای بازی خوب در میان بازی بعد از آن حیاتی است.

آیا شما مناسب هستید؟

آیا شما به صورت فیزیکی برای از دست ندادن آرامش خود در صفحه شطرنج آماده هستید ؟ بازی ها می توانند تا ۶ ساعت یا بیشتر طول بکشد. ذهن نیاز به بدن مناسب به منظور کار خوب دارد. اگر شما قادر به مقاومت در برابر ساعت ها تنش نشسته در یک صندلی به مدت ۹ روز نیستید شما احتمالا به اشتباهات تسلیم می شوید. انجام دادن آنچه که می توانید برای حل این مسئله انجام دهید – پیاده روی طولانی، دویدن، روش های موثر است.

Fundamental Endgames

برخی از اندیشه های نظری را که باید بدانید انتخاب کنید. تازه کردن مفاهیم پایه  endgamesاز روکو. به احتمال زیاد شما چند بازی که در آن دانش استفاده حیاتی برای زنده ماندن یا حتی مهره کامل را به خانه بردن دارید.

  • این بیشتر از یک توصیه روانشناختی است. در مورد رویداد خودتان استرس نداشته باشید. منبع الهام خودتان را پیدا کنید. این می تواند یک بازیکن دیگر باشد یا این می تواند بازی های مورد علاقه شما باشد. این حتی می تواند بازی های خود شما از رویدادهای گذشته باشد که در آن شما به خوبی انجام داده اید. مهم است که مثبت باشید و احساسات و عصبانیت های منفی را که ممکن است داشته باشید رها کنید زیرا آنها قطعا کمک نمی کنند.
  •  این بیشتر از یک مسئله شخصی است، اما به طور کلی سعی کنید قبل از شروع، برنامه مسابقات را دریافت کنید. اطمینان حاصل کنید که مغز شما در زمان بازی به قدرت کامل کار کند. ساعات خواب، نوشیدن، همه چیز شمارش می شود. بنابراین ما به شما توصیه می کنیم یک روال معمولی داشته باشید که انرژی خود را در زمان بازی به حداکثر برسانید.

همانطور که می بینید، با آماده شدن برای یک مسابقه نه تنها از مهارت های خود خسته نمی شوید، بلکه برای انجام تقویت ذهنیت نیز بسیار موثر است. شما باید انگیزه داشته باشید و احساس خوبی داشته باشید تا بتوانید از ذهن خود با ظرفیت کامل کار بکشید. ما امیدواریم که شما این مقاله را با لذت بخوانید تا بتوانید افکار خودتان را در رابطه با این جنبه مهم زندگی یک بازیکن شطرنج سهیم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا