مقالات شطرنج

چرا باید بازی شطرنج را آنلاین آموزش ببینیم؟

همانطور که همه ما در طول COVID-19 فاصله اجتماعی را تمرین می کنیم، بسیاری از ما به دنبال راه هایی برای سرگرمی و بهبود خود، ارتباط با دیگران و کمک به فرزندانمان برای ادامه یادگیری هستیم. به گفته ویلیام بارت، استاد روانشناسی تربیتی در کالج آموزش و توسعه انسانی دانشگاه مینه سوتا، آموزش آنلاین شطرنج ممکن است تنها چالش ذهنی و فرار ما باشد. اکنون میخواهیم به بررسی این سوال که چرا باید بازی شطرنج را آنلاین آموزش ببینیم؟ بپردازیم.

از چه زمانی کودکان می توانند بازی شطرنج را بیاموزند؟

برخی از کودکان می توانند برخی جنبه های شطرنج را در چهار سالگی بیاموزند. برای یادگیری نام مربع های روی صفحه شطرنج، دانش آموزان باید حروف a تا h را در حروف الفبا و اعداد ۱ تا ۸ بدانند. به همین دلیل توصیه نمیکنم تا بعد از مهد کودک شروع به یادگیری شطرنج کنند.

شطرنج چه مزایایی می تواند برای دانش آموزان داشته باشد؟

تمرین شطرنج از توسعه مهارت های تفکر مرتبه بالاتر-مانند حل مسئله، تصمیم گیری، تفکر انتقادی، برنامه ریزی و حتی تفکر خلاق پشتیبانی می کند. تمرین شطرنج همچنین به بهبود توانایی شناختی عمومی و پیشرفت تحصیلی – به ویژه در ریاضیات کمک می کند.

علاوه بر این ، ویژگی های عاطفی مانند صبر، تدبیر و پشتکار را تقویت می کند. دو ویژگی برجسته شطرنج انصاف و صداقت است. جامعه بین المللی شطرنج رفتار مدنی و احترام به حریف را ترویج می کند ، اما بازیکنانی را که خیانت کرده اند مجازات می کند.

این مقالات را از دست ندهید :  نقش شطرنج در افزایش خلاقیت کودکان

 

شطرنج یک بازی مدنی با یک قانون اخلاقی است که بازیکنان را مستعد می کند تا با احترام با افراد دیگر بازی کنند. بسیاری از دانش آموزان، از جمله افراد دارای معلولیت، می توانند از آموزش شطرنج به لحاظ آموزشی و روانی بهره مند شوند. آموزش آنلاین شطرنج و بازی آنلاین شطرنج می تواند برای بهبود دانش آموزان در طول و بعد از همه گیری کروناویروس کنونی، مفید باشد.

سالمندان چگونه می توانند از بازی شطرنج سود ببرند؟

سالمندان می توانند از روش های مختلف یادگیری و بازی شطرنج بهره مند شوند. مزایای شناختی شامل اصلاح و حفظ مهارت های تفکر مرتبه بالاتر مانند حل مسئله، تصمیم گیری، تفکر انتقادی، برنامه ریزی و حتی تفکر خلاق است. علاوه بر این، تمرین شطرنج از رشد هوشیاری و آگاهی پشتیبانی می کند.

شطرنج می تواند تله ها و ترفندهای زیادی را شامل شود و افراد مسن می توانند نحوه برخورد با آنها را بیاموزند که ممکن است به آنها در جلوگیری از کلاهبرداری و شیطنت در زندگی روزمره کمک کند. تمرین شطرنج باعث تقویت بینایی و نشاط ذهنی در میان سالمندان می شود که می تواند به کاهش سرعت زوال عقل کمک کند.

این مقالات را از دست ندهید :  لزوم یادگیری ورزش شطرنج در سنین بالا و سالمندان

سرانجام، شطرنج می تواند منبع سرگرمی و تحریک شناختی باشد – به ویژه هنگامی که شطرنج به عنوان یک رویداد اجتماعی تمرین می شود. چه سایتهای شطرنج آنلاین را برای افرادی که تازه وارد بازی هستند پیشنهاد می کنید؟

اگر به دنبال فرم مقدماتی آموزش شطرنج آنلاین هستید، وب سایت های زیر را به شما پیشنهاد می کنم:

شما میتوانید با مراجعه با سایت های chess.com  و یا سایت Lichess از بازی آنلاین شطرنج لذت ببرید .

حال میخواهیم برای حسن ختام به جمع بندی اینکه چرا باید بازی شطرنج را آنلاین آموزش ببینیم؟ بپردازیم :

اگر به شطرنج علاقه دارید، می توانید شیوه بازی خود را از جهات مختلف بهبود بخشید و به شما این امکان را می دهد تا از مزایایی مانند افزایش تمرکز ، تفکر خلاق و بهبود منطق بهره مند شوید. یادگیری شطرنج همچنین به شما امکان می دهد به باشگاه ها بپیوندید و در مسابقات بازی کنید، که بسیاری از مردم از آن لذت می برند.

اگر می خواهید بازی شطرنج را بیاموزید، چندین گزینه دارید، از جمله آموزش آنلاین شطرنج. در کلاس های شطرنج آنلاین ثبت نام کنید تا بتوانید برای رسیدن به اهداف خاص شطرنج کمک بگیرید و روش ها و تکنیک های خود را گسترش دهید.

——————————————————————-

کلیک کنید : فیلم آموزش مقدماتی شطرنج برای کودکان

——————————————————————

مزایای استفاده از آموزش آنلاین شطرنج

همانطور که می دانید برای چه نوع درس شطرنج باید ثبت نام کنید، با مزایای استفاده از درس های آنلاین آشنا شوید.

  • شما آموزش شخصی دریافت می کنید

اگر یادگیری شطرنج را به صورت آنلاین انتخاب کنید، زمان یادگیری تک به تک خواهید داشت که کاملاً بر نیازهای شما متمرکز است. یک کلاس شطرنج بصورت حضوری نکات مفیدی را ارائه می دهد و با گروهی از دانش آموزان بازی می کند، اما با یادگیری فردی به اهداف خود سریعتر می رسید. شما توجه کامل معلم را خواهید داشت، معلم به تمام سوالات شما پاسخ می دهد و کل زمان به نیازهای خاص شما اختصاص می یابد.

اگر نگران هستید که آموزش آنلاین به اندازه یک کلاس حضوری موثر نباشد، دوباره فکر کنید. با استفاده از فناوری مدرن مانند وب کم و صدای واضح، می توانید به راحتی از طریق مجموعه های شطرنج واقعی و بازی های دیجیتال شطرنج روی صفحه یاد بگیرید.

 هر دو روش به شما کمک می کند تا تخته ها را تجسم کنید و حرکت های مناسب را انجام دهید. از آنجا که در طول آموزش آنلاین توجه کامل معلم خود را جلب می کنید، نظر تخصصی وی را در مورد سبک بازی خود دریافت خواهید کرد.

——————————————————————-

همین الان آموزش شطرنج رو شروع کن

——————————————————————-

با شروع کلاسهای خصوصی شطرنج، یکی از مزایای اصلی تشخیص اولیه است. معلم با انجام بازی ها یا بازبینی بازی های دیگر، حرکات را تجزیه و تحلیل می کند و الگوهای رایج را مشخص می کند. بازیکنان شطرنج تمایل دارند در یک نوع الگو یا استراتژی قرار گیرند. از طریق تشخیص اولیه، یک متخصص می تواند به محل بروز مشکلات اشاره کند.

 از آنجا، دروس آنلاین بر مراحل بهبود متمرکز خواهد شد. با کمک معلم خود، به سرعت پیشرفت خواهید کرد و به عنوان یک بازیکن شطرنج پیشرفت خواهید کرد. اگر تصمیم بگیرید که شطرنج را به تنهایی یاد بگیرید یا به کلاس بزرگتری بروید، این تشخیص فردی از مشکلات بازی شما و برنامه ای برای کمک به شما برای غلبه بر آنها به دست نمی آید. ممکن است شانس بهبود را از دست بدهید، که بر رتبه بندی شما تأثیر منفی می گذارد.

 در کنار تشخیص اولیه، دروس شطرنج به ضعف ها و راههای بهبود بازیکنان اشاره می شود. تمرکز بر روی هر قسمت از بازی، از جمله شروع بازی، شکستن تخته و دستیابی به انواع مات با قطعات مختلف، قرار می گیرد.

  • شما می توانید رتبه های خود را ارتقا دهید

شطرنج بازان بر اساس رتبه بندی خود سازماندهی می شوند و رتبه بالاتر یکی از اصلی ترین اهدافی است که شطرنج بازان به دنبال آن هستند. در درس های شطرنج آنلاین به صورت آنلاین، شما و معلم خود می توانید بر موارد خاصی تمرکز کنید که رتبه شما را بهبود می بخشد. با کمک فردی معلم، می توانید رتبه خود را در بازی ارتقا دهید و به طرز چشمگیری بهبود دهید.

 بین درس ها، ممکن است در مسابقات مختلف شرکت کنید. قبل و بعد از هر مسابقه، معلم آنلاین شما می تواند رتبه شما را تجزیه و تحلیل کند تا راه هایی را برای افزایش آن در بلند مدت مشاهده کند. سپس آنها درسهای شما را ارائه می دهند که مستقیماً بر بهبود رتبه شما بر اساس عملکرد گذشته شما متمرکز است.

  • می توانید از خانه یاد بگیرید

شرکت در کلاس های شطرنج از خانه مزایای متعددی دارد. ممکن است در محیط خانه احساس راحتی بیشتری داشته باشید، می توانید شطرنج را از هر اتاقی در خانه خود بیاموزید و برنامه ریزی دروس را برای شما آسان تر می کند.

همچنین نیازی نیست نگران رانندگی به مکان جداگانه برای درس شطرنج باشید، این بدان معناست که نه تنها با ماندن در خانه در زمان خود صرفه جویی می کنید، بلکه در هزینه بنزین نیز صرفه جویی می کنید.

 علاوه بر این، وقتی درس خود را تمام کردید، می توانید بلافاصله در خانه یا بازی های آنلاین بازی کنید. در مجموع، شما نمی توانید راحتی کلاس های آنلاین را از بین ببرید.

——————————————————————-

لینک های مفید و ضروری شما در این مقاله : 

آموزش کامل بازی شطرنج (کاملا رایگان، ۱۰۰% تضمینی)

  فیلم آموزش شطرنج رایگان برای کودکان

 بهترین کلاس آموزش شطرنج کودکان و نوجوانان در مشهد در سال ۱۴۰۰

——————————————————————-

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا