مقالات شطرنج

خرید و دانلود کتاب آموزش بازی شطرنج

یادگیری و آموزش بازی شطرنج با روش های گوناگون و متنوعی صورت می گیرد. اگر شما می خواهید خودتان شطرنج را بیاموزید می توانید از کتاب های آموزشی شطرنج بهره ببرید. یا اینکه از دوره های آموزشی مجازی و آنلاین موجود، در کنار کتاب های آموزشی شطرنج استفاده کنید. در مطلب امروز قصد داریم تا به بررسی کتاب های آموزش بازی شطرنج بپردازیم. ابتدا به بررسی مزیت کتاب های آموزش شطرنج می پردازیم. سپس کتاب های آموزش بازی شطرنج را معرفی و بررسی می کنیم. در ادامه خرید و دانلود کتاب آموزش بازی شطرنج را بیان می کنیم. و در نهایت بهترین مرجع برای خرید کتاب آموزش شطرنج به شما دوست داران شطرنج معرفی می کنیم. با ما همراه باشید. 


انواع کتاب برای یادگیری بازی شطرنج 


کتاب های آموزش شطرنج به دو دسته تقسیم می شوند، این دو دسته شامل موارد ذیل می باشد: 


۱. کتاب های تاکتیک و ترکیب

کتاب هایی که شامل مسائل شطرنج هستند که این کتاب ها شامل سوال های متعدد شطرنجی با موضوعات مختلف می باشد که با حل این کتاب ها توسط بازیکن شطرنج در عین حال که تجسم فضایی و هوش هنرجو افزایش پیدا می کند با الگوها و حالت های مختلف بازی شطرنج که اکثرا در بازی ها اتفاق می افتد آشنا شده و سطح بازی او بهبود پیدا می کند. از موضوعات تاکتیکی این کتاب ها می توان به آچمزی و حمله برخواست و کیش برخواست و تاکتیک سیخ کباب و …. اشاره کرد و برای معرفی می توان کتاب آچمزی و کتاب هنر ترکیب و کتاب آزمون های مهارت در شطرنج را نام برد. همچنین می توانید جهت خرید اینترنتی کتاب آموزش شطرنج معرفی شده بر روی لینک ها کلیک کنید.

خرید و دانلود کتاب هنر ترکیب از شطرنج ایران
خرید و دانلود کتاب آموزش بازی شطرنج آچمزی
کتاب آزمون های مهارت در شطرنج

۲. کتاب های آموزشی

کتاب هایی که با تفسیر بازی بزرگان و قهرمانان شطرنج جهان سعی دارد تا در کنار آموزش فنون شطرنجی، درک هنرجو را در شطرنج افزایش دهد بعضی از موضوعاتی که در کتاب های آموزشی آموزش داده شده هست شامل شروع بازی ها، آموزش قوانین شطرنج مانند حالتهای تساوی در شطرنج و آموزش حرکت آنپاسان و قانون مربع و برتری دو فیل و ساختارهای پیاده ای و … می باشد ( به شما دوستدار شطرنج پیشنهاد میکنیم برای یادگیری بهتر این مطالب از کلاس های آنلاین باشگاه شطرنج ایران استفاده کنید که ترم یک آن نیز رایگان هست) برای این گونه کتاب ها می توان به کتاب مایزلیس و تئوری بنیادی شطرنج اشاره کرد.

کتاب شطرنج مایزلیس

مزیت خرید کتاب آموزش شطرنج


کتاب های آموزشی شطرنج مزیت های خاص خود را دارند که در این قسمت آنها را بیان می کنیم. زمانی که شما از کتاب های آموزشی برای یادگیری شطرنج استفاده می کنید، باعث می شود تا بتوانید سریع تر در شطرنج پیشرفت کنید. 
همچنین انواع کتاب آموزش شطرنج برای کودکان می توانند وسیله کمک آموزشی بسیار مناسبی برای درک بهتر مطالب آموزش داده شده در طی کلاس های شطرنج باشد. این کتاب ها برای کودکان همواره کمک خوبی است تا همراه با آنها والدین نیز بتوانند فرزندشان را راهنمایی و یاری کنند. 
از دیگر مزیت خرید کتاب آموزش شطرنج این است که عناوین و مباحث آموزشی بصورت مکتوب همیشه در دسترس هنرجو است. هنرجو می تواند خارج از ساعت کلاس نیز بطور کامل به این آموزش ها همراه با مثال های مفید و موثر دسترسی داشته باشد. 

 

کتاب های آموزش بازی شطرنج

۱. کتاب آموزش مقدماتی شطرنج خانه به خانه (۲)


کتاب های آموزش بازی شطرنج در تمامی مقاطع موجود می باشند. از آموزش مقدماتی شطرنج تا آموزش حرفه ای بازی شطرنج، برای آنها کتاب آموزشی مناسب ارائه شده که شما می توانید از آنها استفاده کنید. از کتاب آموزش شطرنج برای کودکان می توان به کتاب های خانه به خانه اشاره کرد. این کتاب با بیان مسائل اولیه و ابتدایی شطرنج به زبان ساده به کودکان و والدین کمک می کند تا راحت تر مباحث آموزشی منتقل شود. همچنین با ارائه مسئله ها و تمرین های مختلف سرعت رشد و پیشرفت کودک را بیشتر می کند. 

کتاب شطرنج خانه به خانه (2)

۲. کتاب تصمیم گیری در پوزیسیون های بحرانی

از دیگر کتاب های آموزش تخصصی بازی شطرنج می توان به کتاب تصمیم گیری در پوزیسیون های بحرانی اشاره کرد. این کتاب با شرح و بیان پوزیسیون های بحرانی و همچنین ارائه راه حل هایی برای این موقعیت های حساس و بحرانی، به شطرنج بازان کمک می کند تا بتوانند بازی حرفه ای تری را از خود به نمایش بگذارند. 

کتاب شطرنج تصمیم گیری در پوزیسیون های بحرانی

خرید کتاب آموزش شطرنج

کتاب های آموزش شطرنج به دو صورت کتاب فیزیکی و مجازی وجود دارند. شما می توانید با خریداری و یا دانلود آنها از مراجع معتبر به این کتاب ها دسترسی داشته باشید. اینکه شما با فایل پی دی اف یک کتاب انس بیشتری دارید یا کتاب را بصورت فیزیکی قبول دارید به انتخاب شخص شما بر می گردد. 

برای خرید و دانلود کتاب های آموزش بازی شطرنج، اینجا را کلیک کنید.

بهترین مرجع برای خرید اینترنتی کتاب آموزش شطرنج

سایت شطرنج ایران که متعلق به باشگاه شطرنج ایران واقع در شهر مشهد خراسان رضوی است، یکی از معتبرترین مراجع کتاب برای خرید و دانلود کتاب آموزش بازی شطرنج است. این موسسه با ارائه کتاب های بسیار مفید و کاربردی در زمینه آموزش تخصصی شطرنج از مقطع مقدماتی تا حرفه ای، منبع خوبی برای شطرنج بازان است. 

نتیجه گیری

در مطلب امروز به موضوع خرید کتاب آموزش شطرنج پرداختیم. ابتدا به بررسی مزیت کتاب های آموزش شطرنج پرداختیم. سپس کتاب های آموزش بازی شطرنج را معرفی و بررسی نمودیم. در ادامه خرید و دانلود کتاب آموزش بازی شطرنج را بیان کردیم. و در نهایت بهترین مرجع برای خرید و دانلود کتاب بازی شطرنج به شما دوست داران شطرنج معرفی کردیم. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا