مقالات شطرنج

آموزش ویژه و رایگان بازی شطرنج برای کودکان

اثرات مثبت بازی مفید شطرنج برای سلامت ذهن و روح

شطرنج که اغلب به عنوان یک بازی برای استعدادهای ذهنی شناخته می شود بهترین ورزش برای ذهن است.  بازی شطرنج ممکن است به تقویت ماهیچه های شکم شما کمکی نکند اما سلامت روانی مادام العمر شما مطمئناً می تواند از این مزیت بهره ببرد. در  ادامه قصد داریم شما را با فواید و اثرات مثبت بازی شطرنج روی کودکان  آشنا کنیم ؛ فواید شطرنج برای کودکان

ارتقای رشد مغز

 بازی مهیج شطرنج که مغز را به چالش می کشد، همچنین رشد دندریت ها را تحریک می کند و  سلول هایی که سیگنال هایی را از سلول های عصبی مغز ارسال می کنند با دندریت های بیشتر، ارتباطات عصبی در مغز را بهبود می بخشند و  سرعت انتقال پیام بیشتر میشود.

افزایش ضریب هوشی

حداقل یک مطالعه علمی نشان داده است که انجام این بازی می تواند ضریب هوشی فرد را بالا ببرد. مطالعه بر روی 4000 دانش آموز پس از چهار ماه آموزش شطرنج نشان داد که ضریب هوشی پسران و دختران افزایش قابل توجهی داشته، بنابراین اگر میخواهید ضریب هوشی تان افزایش یابد سریعا یک صفحه شطرنج برای خود تهیه کنید! 

رشد خلاقیت

یادگیری بازی شطرنج خلاقیت شما را به طور چشمگیری بهبود میبخشد ، زیرا قسمت  راست مغز که مسئول ایجاد خلاقیت است فعال میشود. یک مطالعه چهار ساله انجام شده بر روی دانش آموزان کلاس های هفتم تا نهم، به جهت بررسی اثر فعالیت های مختلف، از کامپیوتر استفاده نموده و با بررسی فعالیت های دیگری که دانش آموزان یک بار در هفته به مدت 32 هفته انجام می دادند، مشاهده نموده است که کدام فعالیت بیشترین رشد را در افزایش خلاقیت ایجاد می کند. نتایج نشان داده که گروه شطرنج در تمام اقدامات خلاقیت بیشتری داشتند.

بازی شطرنج برای کودکان

بهبود مهارت های خواندن

در یک مطالعه مستند در سال 1991، دکتر استوارت مارگولیز عملکرد خواندن 53 دانش آموز مقطع ابتدایی را که در یک برنامه شطرنج شرکت کرده بودند، ارزیابی کرد و آنها را در مقایسه با دانش آموزان غیر شطرنج باز در منطقه و سراسر کشور مقایسه کرد. نتایج اصلی این ازمایش و مقایسه نشان داد که بازی شطرنج باعث افزایش توانایی در عملکرد خواندن میشود.

یادگیری بازی شطرنج برای کودکان

ورزش شطرنج یکی از بهترین و خلاق ترین بازی های فکری در دنیا معرفی می شود که طرفداران زیادی دارد. این بازی مهیج دارای اصول و قواعد زیادی می باشد که اگر آنها را درست و بجا بکار بگیرید می توانید در این بازی موفق شوید. این سال‌ها و با تغییر در سبک زندگی مردم، بازی‌های رایانه‌ای، اینترنت و شبکه‌های اجتماعی روی کودکان تاثیر زیادی داشته است و حتی در مورادی روی تربیت آن‌ها تاثیر مستقیم می‌گذارد، از همین رو کنترل بچه‌ها توسط والدین‌شان اهمیت زیادی پیدا می‌کند.


بیشتر بخوانید : فیلم آموزش مقدماتی شطرنج برای کودکان


این بازی با توجه به مزایایی که در بالا ذکر شده مفید ترین جایگزین برای دور کردن فرزندان خود از فضای مضر مجازیست و می توان گفت اگر قصد دارید که فرزندانی را وارد عرصه جامعه کنید که از ضریب هوشی بالا و استعداد مناسبی برخوردار باشند بهتر است همین امروز به فکر آموزش شطرنج برای کودک خود باشید و نسبت به یادگیری فرزند خود یا ثبت نام در یک کلاس آموزشی شطرنج اقدام کنید

باشگاه شطرنج ایران با سابقه چندین ساله در حوزه آموزش های حرفه ای شطرنج در سطح کشور و جهان بهترین آموزش های نوین و سطح بندی شده را برای رده های سنی جوانان، نوجوانان و کودکان در نظر گرفته است که در انتهای هر دوره گواهی مربوط نیز به فرد اعطا می گردد. اگر علاقمند به ثبت نام در این دوره ها هستید پیشنهاد میکنیم با ما در ارتباط باشید


——————————————————————-

لینک های مفید و ضروری شما در این مقاله : 

آموزش کامل بازی شطرنج (کاملا رایگان، 100% تضمینی)

  فیلم آموزش شطرنج رایگان برای کودکان

 بهترین کلاس آموزش شطرنج کودکان و نوجوانان در مشهد در سال 1400

——————————————————————-

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا