مقالات شطرنج

آموزش آنلاین و مجازی شطرنج

شطرنج یکی از بهترین و خلاق ترین بازی های فکری در دنیا معرفی می شود که پر از افت و خیز است و طرفداران زیادی دارد. امروزه نظر غالب این است که شطرنج در هند اختراع شد، اما در ایران نشو و نما یافت. امروزه شطرنج ورزش شماره یک بسیاری از کشورهاست ( بخصوص در اروپای شرقی و شوروی سابق) و ورزش فکری مهمی برای جوانان در بیشتر نقاط جهان به شمار می رود. شطرنج به دلیل قدرت سرگرم کنندگی و جاذبه های ذوقی و منطقی اش بسیاری از فیلسوفان، هنرمندان، دانشمندان، و … را شیفته خود کرده است. کسانی چون فردریک کبیر، ناپلئون بونا پارت، مندلیف، چارلز دیکنز، تولستوی 

و …

آموزش آنلاین و مجازی شطرنج

در شطرنج هوش و تخیل مهمتر از حافظه است. بسیاری از شطرنجبازان به قدر کافی حرکت ها و ادامه های مختلف گشایشی را در ذهن دارند ( حافظه شان قوی است)، اما در پوزیسیون های ناآشنا و جدید با دشواری هایی مواجه می شوند که قادر به حل آنها نیستند ( هوش و تخیل آنها قوی نیست). با یادگیری مفاهیم بنیادی و اصول استراتژی و تاکتیک در واقع قوه تخیل و هوش شطرنجباز تقویت می شود و او می تواند در وضعیت های حساس و بحرانی بهتر تصمیم گیری کند و هدف ها را بهتر تشخیص دهد. 

شطرنجباز باید محکم و با اراده استوار سر رشته را در دست خود حفظ کند. شطرنجباز باید در هر لحظه در پی بهترین امکان باشد و ضمن اینکه به اصول بازی وفادار می ماند اسیر کلیشه ها و قالب های ذهنی نشود. افزایش تجربه، انجام بازی های مکرر و اندیشیدن های دوباره به راه هایی که طی کرده ایم، سبب تقویت قوه قضاوت می شود. 

بازی مهیج شطرنج دارای اصول و قواعد زیادی می باشد که اگر آنها را درست و بجا بکار بگیرید می توانید در این بازی موفق شوید. 

شطرنج یکی از ورزش ها و بازی هایی است که بسیار مورد استقبال عموم مردم قرار گرفته است و شاید در کنار جذابیت این ورزش برای سنین مختلف، افزایش توان خلاقیت و حافظه نیز از جمله مواردی باشد که می توان به آن اشاره کرد که خصوصادر سنین بالا و کاهش توان حافظه بیشتر خودنمایی میکند.

از آنجایی که مراکز آموزش شطرنج در کشور ما بسیار محدود در شهرهای مختلف وجود دارند از همین رو بسیاری از علاقمندان به این بازی با مشکل رو برو می شوند و این عامل سبب شده است یا به سمت این ورزش نروند و یا اینکه به خوبی و درستی آنرا فرا نگیرند که این مساله به افزایش محبوبیت این ورزش لطمه بسیار بالایی میزد.

باشگاه شطرنج ایران یکی از قدیمی ترین مراکز و موسسات آموزشی تخصصی ورزش شطرنج می باشد که در سطح کشور بصورت گسترده در حال فعالیت بوده و بصورت حضوری در شهر مشهد مقدس مشغول به کار می باشد

آموزش آنلاین و مجازی شطرنج

همه روزه تعداد بالایی از  هنرجویان مختلف که علاقمند به ورزش شطرنج هستند از طریق وب سایت باشگاه شطرنج ایران با مرکز تماس گرفته و تقاضای آموزش آنلاین این رشته را دارند که خب به نوبه خود حجم زیادی از وقت مربیان موسسه در حال حاضر صرف این موضوع می گردد. بر همین اساس باشگاه شطرنج ایران تصمیم به راه اندازی آکادمی آموزشی مجازی شطرنج به عنوان اولین و معتبر ترین مرکز آموزش آنلاین ورزش شطرنج گرفت.

این موضوع باعث می شود بسیاری از علاقمندان که پیگیر یادگیری این ورزش هستند و با مشکل کمبود وقت مربیان موسسه مواجه می شوند بتوانند به راحتی و در زمان آزاد خود بصورت ترم به ترم در آموزش ها شرکت کرده و حتی آزمون داده و گواهی نامه پایان آموزش دریافت کنند.

بر همین اساس موسسه بصورت خیلی جدی وارد مقوله آموزش مجازی و آنلاین شده است تا بتواند حجم بیشتری از هنر جویان سطح کشور را در راه رسیدن به یادگیری علم شطرنج یاری کند.

شما عزیزانی که قصد آموزش آنلاین مجموعه باشگاه شطرنح ایران را دارید می توانید از طریق ادرس زیر وارد آکادمی آلاین شده و نسبت به دریافت و آموزش ترم های خود اقدام کنید:

آموزش شطرنج و فروشگاه آنلاین شطرنج ایران

اما در کنار سایر آموزش های رایگان که مجموعه باشگاه شطرنج ایران از طریق سایت آکادمی آموزش مجازی باشگاه و همچنین صفحه اینستاگرام باشگاه برای شما محیا کرده است، آموزشهایی نیز به شکل مقالات آموزشی شطرنج محیا شده است که شما عزیزان نیز در صورتی که دسترسی به موارد بالا ندارید میتوانید از لینک های زیر جهت آموزش های مقدماتی متنی باشگاه بهره لازم را ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا