اخبار شطرنج

چراغ سبز کرامنیک به شطرنج ایران

شهرام عظیمی از پاسخ مثبت و چراغ سبز کرامنیک به شطرنج ایران خبر داد.

شهرام عظیمی که به تازگی به عنوان سرپرست دفتر توسعه ورزش روستایی و عشایری ورزش و جوانان انتخاب شده بود ادامه داد: محبت جناب وزیر و  آقای کلهر باعث شد که این مسئولیت به من محول شود.

وی همچنین در مورد برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون شطرنج اظهار کرد: که دوره ریاست برخی از رؤساء هیات استانی به پایان رسیده و قسمتی از مسئولیت ها به فدراسیون و قسمتی دیگر به مدیر کل استانها سپرده شده است. همچنین از استان ها خواسته شد تا وارد فرایند ثبت نام شوند تا مجامع انتخاباتی استان ها برگزار شود.

به گفته سرپرست فدراسیون شطرنج حدود ۱۵ استان با سرپرست اداره می شوند و در بقیه استان ها هم روال های قانونی در حال طی شدن است تا انتخاباتشان برگزار شود.

وی در مورد مسابقات اتی تیم ملی افزود: در ماه آینده مسابقات رده های سنی قهرمانی آسیا در امارات را پیش رو داریم و از تیم حرفه ای و قدرتمند خود حمایت های همه جانبه را خواهیم داشت آقای عظیمی خاطر نشان کرد که تعداد مربیان خارجی ای که توانایی سرپرستی و همراهی تیم ما را داشته باشند بسیار کم است و شاید به تعداد به انگشتان دست هم نرسد و این بخاطر حرفه ای بودن بازیکنان تیم است.

همچنین با چند مربی مذاکرتی داشته اند که امید است نتیجه این مذاکراتی در سال ۲۰۲۴ تاثیری مثبت بر تیم ما داشته باشد. چنانچه اوضاع مساعد باشد اقای کرامنیک برای سال ۲۰۲۴ همراه تیم ما خواهد بود اگرچه همچنان نتیجه قطعی و نهایی نشده و در حال بررسی و مذاکره هستیم.

برای دیدن اخبار شطرنج بیشتر کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا