اخبار شطرنج

فینال تور قهرمانی ۲۰۲۴ علیرضا فیروزجا در برابر مگنوس کارلسن

فینال تور قهرمانی ۲۰۲۴ علیرضا فیروزجا در برابر مگنوس کارلسن. مسابقات Wins 2024 Chess.com Classic که از تاریخ ۸ می الی ۱۶ می که بصورت آنلاین برگزار می شد با حضور، مگنوس کارلسن، یان کریشتوف دودا، ایان نپو مینیاشی، علیرضا فیروزجا، وینسنت کایمر، الکسی سارنا، دنیس لازویک و ولیمیر ایویک آغاز شد.

در این دور از مسابقات، شرکت کنندگان به دو سبد، برندگان و بازندگان تقسیم شده بودند که کسانی که پیروز میشوند میتوانند وارد سبد برندگان و کسانی که شکست میخوردند وارد سبد بازندگان شوند.

علیرضا فیروزجا در دور ابتدایی به یان کریشتوف دودا با نتیجه ۳ بر ۲ باخت و نتوانست پیروز شود!

فیروزجا با شکست از دودا به سبد بازندگان رفت و در مقابل الکسی سارنا قرار گرفت، که با نتیجه ۱/۵ بر ۰/۵ توانست به مرحله بعد صعود کند. پس از شکست الکسی سارنا، فیروزجا در مقابل دنیس لازویک قرار گرفت و با نتجه ۲ بر ۰ او را شکست داد.

در دور سوم جدول بازندگان، فیروزجا با یان کریشتف دودا بازی کرد و توانست انتقام باخت خود را با نتیجه ۱/۵ بر ۰/۵ بگیرد. و در فینال جدول بازندگان فیروزجا با استاد بزرگ آلمانی وینسنت کایمر بازی کرد و با نتیجه ۲ بر ۰ او را شکست داد. در فینال نهایی که مگنوس کارلسن قهرمان سبد برندگان و فیروزجا قهرمان سبد بازندگان باهم به رقابت پرداختند که فیروزجا توانست مگنوس شکست دهد!

جدول بازی های علیرضا فیروزجا – فینال تور قهرمانی ۲۰۲۴ علیرضا فیروزجا در برابر مگنوس کارلسن

جدول بازی های علیرضا فیروزجا - فینال تور قهرمانی 2024 علیرضا فیروزجا در برابر مگنوس کارلسن

برای دیدن اخبار شطرنج کلیک کنید.

مصاحبه علیرضا فیروزجا پس از قهرمانی در برابر مگنوس کارلسن:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا