اخبار شطرنج

دور سوم مسابقه کاندیداتوری ۲۰۲۴ و یک پیروزی

در دور سوم مسابقه کاندیداتوری ۲۰۲۴، که بین برترین و بهترین شطرنج بازان مطرح جهان برگزار میشود، این شطرنج بازان در شب گذشته به مصاف یکدیگر رفتند و تنها یک نفر توانست پیروز شود! علیرضا فیروزجا در برابر فابیانو کاروانا نتوانست به پیروزی دست پیدا کند در حالی که یک پیاده جلوتر از فابیانو بود اما فابی برتری دو فیل داشت و توانست وضعیت را به سوی تعادل هدایت کند.

در آن طرف دیگر از دور سوم مسابقه کاندیداتوری ۲۰۲۴، ناکامورا نتوانست چیزی بیشتر از تساوی از نجات عباسف برسد زیرا عباسف به گونه ای شروع بازی را هدایت کرد که بتواند در برابر ناکامورا مساوی را بگیرد. نپو در برابر دوجومورا گوکش هندی با مهره سیاه توانست به تساوی برسد، این تساوی به نفع هر دو بازیکن بود زیرا با داشتن دو امتیاز همراه با فابیانو در صدر جدول قرار گرفته اند!

اما در بازی رامش بابو پراگاناندا و ویدیت سانتوش گوجراتی اتفاق بسیار جالب افتاد، آن هم این بود که پراگ که در دور دوم باخته بود به یک امتیاز کامل نیاز داشت تا بتواند اختلاف خود را با صدر نشینان کم کند. پس در یک شروع بازی غافل گیرانه که برای ویدیت تدارک دیده بود، ویدیت را شکست داد و توانست تنها قهرمان این راند از مسابقه کاندیداتوری باشد!

دور سوم مسابقه کاندیداتوری 2024

برای دیدن اخبار شطرنج کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا