اخبار شطرنج

احتمال خداحافظی استاد بزرگ از دنیای شطرنج/ مصدق‌ پور

احتمال خداحافظی استاد بزرگ از دنیای شطرنج. مسعود مصدق پور اعلام کرد که احتمالا جام ملت های آسیا آخرین مسابقات ایشان در سطح بین المللی باشد. وی که چندی پیش از سرمربی گری تیم ملی شطرنج زیر ۱۸ سال کناره گیری کرده بود افزود: به خاطر حضور در مسابقات شرایط سرمربی گری را نداشتم و همه بازیکنان هم آماده حضور در کلاس نبودند و من هم به دلیل شرایط خودم امکان برگزاری تعداد کمی کلاس داشتم و از  ۱۰ نفر که باید حضوری هم فقط ۵ یا ۶ نفر با من در ارتباط بودند.

اینطور به نظر میرسد که شماره استاد بزرگ کشورمان به اشتباه در کانال فدراسیون بارگذاری شده و این مورد ارتباط سایر بازیکنان با ایشان را با مشکل مواجه کرده است. مسعود مصدق پور خوش قلب و مهربان قصد برگزاری کلاس را به صورت رایگان داشته که مشکل پیش آمده باعث ناراحتی وی شد و این را نشانه ضعف فدراسیون دانست.

وی از اتفاقی مشابه در تیم ملی بانوان گفت که به ایشان به عنوان استاد احترام گذاشته نشده و برنامه ریزی که ایشان برای تمرینات و جلسات لحاظ کرده بودند، نادیده گرفته شده بود.

مسعود مصدق پور درباره اهداف و برنامه های آینده خود اینطور گفت: دو هفته قبل برای انتخابی تیم ملی برای مسابقات جام ملت های آسیا که در دی ماه برگزار می شود، اقدام کردم. امیدوارم کنار سایر ملی پوشان با انگیزه شرکت کنم و مقام خوبی بدست بیاورم. فکر میکنم این آخرین مسابقات جدی ام در سطح بین الملل باشد. وی در مورد خداحافظیش نیز افزود: احتمالا خداحافظی خواهم کرد هر چند هنوز چیزی قطعی نشده است.

استاد بزرگ شطرنج ایران درباره حضور کرامنیک برای سرمربی گری تیم ملی بزرگسالان افزود: جذب بزرگی مثل آقای کرامنیک یا سایر مربیان مطرح برای ما موضوع جدیدی نیست و چیزی شبیه به آرزو شده است. او مربی خوبیست و قطعا حضورش برای تیم ملی ما بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

برای دیدن اخبار شطرنج بیشتر کلیک کنید.

تماشای ویدئو استاد بزرگ مسعود مصدق پور : تبدیل برتری فضا به برد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا