اخبار شطرنج

جام جهانى شطرنج 2023 فیده در باكو – بخش زنان

در حالی که نخبگان شطرنج برای جام جهانی شطرنج به آذربایجان می روند، همه نگاه ها به باکو است. تمامی مرکز جهان شطرنج به باکو آذربایجان منتقل میشود. تنها دو ساعت و 42 دقیقه به زمان شروع بازی باقی مانده است. در این جام جهانی 309 بازیکن از جمله مگنوس کارلسن، هیکارو ناکامورا و فابیانو کاروانا در بخش آزاد و جو ونجون در بخش زنان حضور دارند.

این کشور میزبان نخبگان شطرنج خواهد بود که برای کسب مقام های برتر، واجد شرایط برای مسابقات کاندیداهای 2024 رقابت می کنند. رقابت های آزاد و بانوان جام جهانی همزمان با هم برگزار می شود. در بخش بانوان 103 بازیکن حضور خواهند داشت. سه نفر برتر به مسابقات کاندیداهای فیده 2024 واجد شرایط می شوند.

جام جهانی 2023 فیده (بخش بانوان) یک تورنمنت حذفی 103 نفره است که از 29 جولای تا 24 آگوست در باکو، آذربایجان برگزار می شود. کنترل زمان برای 40 حرکت اول 90 دقیقه است و پس از آن 30 دقیقه برای بقیه بازی با 30 ثانیه افزایش در هر حرکت از حرکت 1 شروع می شود.

در بین شرکت‌کنندگان میترا اصغرزاده و مبینا علی نسب و سارا خادم الشریعه هم دیده می‌شود. در دور اول میترا و مبینا بازی خواهند کرد.

این مسابقات از یکشنبه شروع میشود. بازی ها به صورت رفت و برگشت خواهد بود و اگر تساوی داشته باشند تایبرک خواهند داشت. در این صورت برنده مسابقه به دور بعدی رفته و بازنده نیز از دور کلی مسابقات حذف میشود. برای هر دور مسابقه مدت زمان سه روز در نظر گرفته شده که در روز سوم اگر تساوی رخ بدهد، در دو بازی کلاسیک رفت و برگشت، بازی خواهیم داشت.

پخش زنده مسابقات جام جهانی شطرنج 2023 فیده

 

 

جفت ها برای دور اول – بخش زنان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا