اخبار شطرنج

جام جهانى شطرنج ۲۰۲۳ فیده در باکو – بخش زنان

در حالی که نخبگان شطرنج برای جام جهانی شطرنج به آذربایجان می روند، همه نگاه ها به باکو است. تمامی مرکز جهان شطرنج به باکو آذربایجان منتقل میشود. تنها دو ساعت و ۴۲ دقیقه به زمان شروع بازی باقی مانده است. در این جام جهانی ۳۰۹ بازیکن از جمله مگنوس کارلسن، هیکارو ناکامورا و فابیانو کاروانا در بخش آزاد و جو ونجون در بخش زنان حضور دارند.

این کشور میزبان نخبگان شطرنج خواهد بود که برای کسب مقام های برتر، واجد شرایط برای مسابقات کاندیداهای ۲۰۲۴ رقابت می کنند. رقابت های آزاد و بانوان جام جهانی همزمان با هم برگزار می شود. در بخش بانوان ۱۰۳ بازیکن حضور خواهند داشت. سه نفر برتر به مسابقات کاندیداهای فیده ۲۰۲۴ واجد شرایط می شوند.

جام جهانی ۲۰۲۳ فیده (بخش بانوان) یک تورنمنت حذفی ۱۰۳ نفره است که از ۲۹ جولای تا ۲۴ آگوست در باکو، آذربایجان برگزار می شود. کنترل زمان برای ۴۰ حرکت اول ۹۰ دقیقه است و پس از آن ۳۰ دقیقه برای بقیه بازی با ۳۰ ثانیه افزایش در هر حرکت از حرکت ۱ شروع می شود.

در بین شرکت‌کنندگان میترا اصغرزاده و مبینا علی نسب و سارا خادم الشریعه هم دیده می‌شود. در دور اول میترا و مبینا بازی خواهند کرد.

این مسابقات از یکشنبه شروع میشود. بازی ها به صورت رفت و برگشت خواهد بود و اگر تساوی داشته باشند تایبرک خواهند داشت. در این صورت برنده مسابقه به دور بعدی رفته و بازنده نیز از دور کلی مسابقات حذف میشود. برای هر دور مسابقه مدت زمان سه روز در نظر گرفته شده که در روز سوم اگر تساوی رخ بدهد، در دو بازی کلاسیک رفت و برگشت، بازی خواهیم داشت.

پخش زنده مسابقات جام جهانی شطرنج ۲۰۲۳ فیده

 

 

جفت ها برای دور اول – بخش زنان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا