اخبار شطرنج

اگر امارات عُرضه صدور ویزا ندارد میزبانی نگیرد

فدراسیون شطرنج ایران قصد دارد شکایتی با موضوع عدم صدور ویزا از سمت دولت امارات برای ملی پوشان ایران در فدراسیون جهانی مطرح کند. او گفت اگر امارات عُرضه صدور ویزا ندارد میزبانی نگیرد.

سرپرست فدراسیون شطرنج: اگر امارات عُرضه صدور ویزا ندارد میزبانی نگیرد؛ شکایت می‌کنیم

فدراسیون شطرنج جهت درخواست ویزا برای ملی پوشان و خرید بلیط پرواز در تاریخ ۲۱ آبان ماه اقدام نموده است اما به علت عدم صدور ویزای بازیکنان و کادر همراه آنها و همکاری نکردن امارات، اعزام تیو ملی پوشان لغو خواهد شد. البته هنوز این موضوع در ابهام است و اگر چاره ای اندیشه نشود مسلما اعزام لغو میشود.

شهرام عظیمی، سرپرست فدراسیون شطرنج گفته است که تمامی تمهیدات لازم را برای اعزام تیم ملی پوشان توسط فدراسیون انجام شده بود و میبایست در سه شنبه ۲۱ آذر از فرودگاه حضرت امام خمینی(ره) به سمت فرودگاه دبی عزیمت کنند تا بتوانند در رقابت‌های قهرمانی رده‌های سنی با میزبانی العین حضور داشته باشند. اما متاسفانه امارات تا این لحظه ویزایی برای تیم ملی ایران صادر نکرده است.

او گفت: اگر اماراتی‌ها عُرضه صدور ویزا برای افراد شرکت کننده را ندارد نباید میزبانی بگیرد.

همچنین ادامه داد : با توجه به خسارات مادی و معنوی وارد شده به شطرنج ایران، پیگیری های لازم را جهت این خسارات از طریق مجاری دیپلماسی انجام خواهیم داد. اگر اماراتی‌ها برای ملی پوشان ایران نتوانند شرایط رفتن را فراهم کنند، قطعا به فدراسیون جهانی شکایت میکنیم.

سرپرست فدراسیون شطرنج نیز در این رابطه اعلام کرد: اجازه ضایع شدن حق کشورمان را نمی دهیم و هیچ کسی اجازه بازی کردن با احساسات و آینده ملی پوشان را ندارد. با توجه به جایگاه شطرنج ایران در آسیا و جهان، هیچ کشور و دولتی نباید با این اجازه را به خود بدهد که با اقدامات خود به ما بی احترامی کند. مسلما از سمت ما برای آنها جواب تندی خواهد بود. دستگاه دیپلماسی کشور جهت پایمال نشدن حق کشورمان باید در این موضوع وارد شود.

اسما حسن پور قهرمان زیر ۸ سال دختران و سلما همتیان قهرمان زیر ۱۰ سال دخنران در سال ۱۴۰۲ جزء تیم اعزامی به این رقابت ها هستند که از هنرجویان باشگاه شطرنج ایران هستند. سلما همتیان در سال ۱۴۰۱ قهرمان آسیا شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا