اخبار شطرنج

از مسئولین تشکر می‌کنم که به شطرنج نابینایان اعتماد کردند

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگذاری تسنیم از اندونزی، امید کریمی شطرنجباز ۱۷ ساله کشورمان پس از کسب مدال طلای انفرادی در گروه b2 و b3 آقایان اظهار داشت: جدول مسابقات در این گروه بسیار فشرده بود. از آنجا که ۱۴ شطرنجباز در این گروه حضور داشتند تمام رقبای اصلی به من برخورد کردند.

کریمی در خصوص حریفان اصلی ایران در این رقابت‌ها گفت: کشورهای سریلانکا، هندوستان، فیلیپین، اندونزی و قزاقستان حریفان اصلی ما بودند. از نظر ریتینگ جهانی شطرنج من با ریتینگ ۲۰۰۷ در رده دوم بودم و شطرنجباز هندی با ۲۰۱۸ اول بود.

کریمی که با چهار برد و سه تساوی و ۵.۵ امتیاز مدال طلا را به دست آورد در مورد رقابت‌های تیمی و کسب مدال نقره تیمی گفت: در بخش تیمی، امتیاز بالای دو شطرنجباز از سه نفر در گروه را حساب می‌کنند. من با ۵.۵ امتیاز و مجید باقری با ۳.۵ امتیاز تیمی ما را به عدد ۹ رساند. با تبانی که دو شطرنجباز فیلیپینی در دور آخر کردند و یکی به نفع دیگری کنار رفت، امتیاز فیلیپین به عدد ۹.۵ امتیاز رسید و هند نیز با ۹ امتیاز سوم شد اما به علت اینکه ما امتیاز بالا تری در انفرادی داشتیم، نقره تیمی به ایران رسید.

شطرنجباز جوان اصفهانی در پایان بیان داشت: امیدوارم در رقابت‌های سریع هم موفق باشم البته که تخصص من در رقابت‌های استاندارد است. در پایان از مسئولین تشکر می‌کنم که به شطرنج نابینایان اعتماد کردند و اجازه دادن با ترکیب کامل در مسابقات پاراآسیایی شرکت کنیم. همچنین از همه مربیان، سرپرستان و همه کسانی که برای من زحمت کشیدند، تشکر می‌کنم.

 

منبع: خبرگذاری تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا